Aký je význam slova „flatter“? Synonymá a príklady

Anonim

Je obvyklé si myslieť, že lichotenie je zlé. Napríklad, keď sa človeku povie: „Si krásny, ako boh!“ V reakcii na to počuješ: „Ó, no, posmievaš sa, lichotenie so mnou neprejde!“ Ale niekedy je chvála úprimná, hoci zdobí malú realitu. Zvážte dnes význam slova „flatter“. Je to vždy také zlé, ako sa hovorí?

zmysel

Image

Slovník ponúka dva významy:

  1. Ak chcete urobiť niekoho falošný kompliment, sledujúc vlastné záujmy. Napríklad podriadený dúfa šéfa, aby dostal povýšenie.
  2. Dať potešenie sebe alebo niekomu, uspokojeniu nejakého pocitu. Napríklad veľká mzda lichotí pýche.

Ako vidíte, lichotka nie je vždy niečo zlé. Je nečestné, len ak rečník chce upokojiť objekt vplyvu, aby dosiahol zisk.

Ale sú tu pochvaly z čistého srdca, ktoré nie sú určené na kari. Napríklad, keď človek povie príjemné dievča, ktoré sa mu páči, samozrejme, spolieha na reciprocitu, ale v tom okamihu nemá na mysli nič, ani význam slova „lichotenie“ si nepamätá. Mladý muž venovaný výlučne sile lásky.

synonymá

Ak by sme jasne vysvetlili, že je lichotenie samo o sebe, potom by nebolo ťažké nájsť náhradu za to. Lichotenie znamená:

  • Ozdobte realitu.
  • Make (falošné) komplimenty.
  • Pobavte sa (zvykli hovoriť "lichotiť vaše nádeje").
  • Podvádzať.
  • Byť servilní s.
  • Krčiť.

Napriek výberu synoným opakujeme ešte raz: lichotenie môže robiť dobro, keď sa robí skreslenie reality s cieľom podporiť človeka, povedať mu, že je to príjemné. Aj cudzí komplementárny názor na osobu ho môže sploštiť, ale to neznamená, že vyhlásenie má nejaký účel alebo je zámerne vykonané. Inými slovami, význam slova „flatter“ nie je vždy potrebné interpretovať negatívne.

Fox - vznešený cheat

Image

Samozrejme, učebnicový príklad je Fox z bájky I.A. Krylov "Crow a Fox". Ako sa mazala Vrána, pamätáš? A to všetko je len tak, že vták, ktorý je pripravený na komplimenty, spieval a ukázal svoj „nádherný hlas“ a podvádzajúca líška zdvihla najchutnejší syr a odišla. Koncert Crow dal už na "prázdnu halu". Bájka ukazuje, koľko akýchkoľvek nákladov na lichotenie, to znamená, že nie je potrebné venovať pozornosť komplimentom, najmä ak je osoba presvedčená, že môžu sledovať nejaký cieľ. Vedel Fox význam slova "flatter"? To si píš! S jej schopnosťou manipulovať!

Bohužiaľ, ľudia sú oveľa zručnejší klamári ako šelmy. Bežné zvieratá sú oveľa úprimnejšie ako ľudia. Nikdy klamú, nepodvádzajú, milujú majiteľa, ak ich neurazí. Tento človek potrebuje bájky, aby pochopil, ako sa vlastne správať. Je dobré byť vzdelaný a vedieť, kedy a ako lichotiť. Hodnota komplimentu, povedal včas, je ťažké preceňovať. Majte čas urobiť dobre.

Zaujímavé články

Lyubka-Doppel (Platanthera Bifolia). Lyubka zweiblättrig - Nachtviolett

Einjährige Trockenblume (Immortelle): Beschreibung, Lebensraum, heilende Eigenschaften

Kurze Biographie von Talakova Jenna

Edler Spinell: Sorten, Beschreibung, Eigenschaften des Minerals, praktischer Wert