Ingush uzvārdi: pazīmes, vēsture un interesanti fakti

Anonim

Salīdzinoši jauna republika pašā Kaukāza centrā atšķiras ar cieņu pret saviem senčiem, senčiem, vēsturi. Inguša uzvārdu saraksts alfabētiskā kārtā ir plaši pazīstams republikā pazīstamajos klanos, kas pieder pie respektētiem teipiem. Mūsdienu viduslaikos, Ingušijā, Eiropā plaši izplatās jau šodien. Nelielai republikai lielajā Krievijas Federācijā ir sava vadība valstī, kas ir saistīta arī ar piederību kādam no pēdējiem vārdiem. Kāpēc ģenealoģija tik daudz ietekmē šīs tautas dzīvi?

Ingušija un Ingushas uzvārdi

1992. gadā Ingušija oficiāli kļuva par Krievijas Federācijas Republiku, pirms tā tika iekļauta Čečenijas teritorijā. Tagad tās tuvie kaimiņi ir Čečenija, Ziemeļosetija, Gruzija. Ingušija ir mazākā teritorija, kas ir saņēmusi republikas statusu Krievijas Federācijā. Kopš seniem laikiem šī zona ir piepildīta ar skaistu skatu un torņiem. Tiek uzskatīts, ka vārds "Ingush" nozīmē "torņa celtnieki". Un nelielas republikas teritorijā ir daudz senu ēku un torņu. Viņi ir pārsteidzoši lieliski, jo arhitekti tos izstrādāja tajos laikos, kad datorgrafika nepastāvēja.

Ģeogrāfiski cilvēki ir sadalīti lentēs. Tie, savukārt, sastāv no ģimenēm ar tēva vārdiem. Lentēm ir patriarhāla sistēma, jo mātes pusē izcelsmes vēsture ātri pazust. Ingushu velves ģimenes vēsture iet dziļi senos gadsimtos. Pilnībā veidotas lentes XIX gadsimtā. Klana vai teipu struktūra ieņem svarīgu vietu cilvēku dzīvē, kas var izrādīties neparasts. Tāpēc lielāka uzmanība jāpievērš lentu struktūrai.

Image

Lentes

Taips vai lentes (abas izrunu versijas ir pareizas) ir vairākas ģints, kas saistītas ar dzīvesvietas teritoriju. Mūsdienu sabiedrībā atsevišķu lentu pārstāvji nevar dzīvot blakus, bet līdz 19.gadsimta pārcelšanai bija izšķiroša nozīme. Nozīmīgākās sabiedrības ir Galgaev, Tsorinskoe, Dzheirakhskoye, Metskhalskoe un Orstkhoevsky shahar.

Shahar ir biedrības asociācija, kurā bija 3–10 vārdi. Piemēram, Fäppa sabiedrība, kas tika izveidota vēlāk, pamatojoties uz šīm kopienām, sastāvēja no 5 ģimenēm: Tsurov, Lyanov, Borovykh, Arkhiev un Khamatkhanov.

Saskaņā ar leģendām visi Ingusha uzvārdu pārvadātāji konkrētā teipā nāk no viena kopīga senča, kura rīcība var aizaugt ar pusmītiskām detaļām. Šādām apvienībām varētu būt savas kapsētas, tempļi, mājokļu teritorija, kaujas torņi. Interesanti, ka jēdziens "asins atriebība" nav viens no lieliem biedriem - tikai citas savienības locekļi var atriebties.

Lentu skaits nebija nemainīgs: viņu pārstāvji nomira karos, pārcelti, aizvainoja spēcīgākas kopienas, no vecajiem veidojās jauni veidojumi. Ilgu laiku Ingušijas teritorijā bija aptuveni 50 padomi.

Pie varas

Lai gan varas jēdziens joprojām ir relatīvs, jo Kremlis izvēlas republikas līderus, prezidents ar saviem lēmumiem var radīt abu cilvēku neapmierinātību un apstiprinājumu, kas nostiprinās viņu nostāju. Ingush shahars un teips sarakstus vienmēr vada divi slavenākie spēki - Tsara un Zyazikovs. Karalis ir mazāk ietekmīgs nekā viņa konkurentu klana, bet joprojām ir reprezentatīvs. Tajā ietilpst Gaitijevs, Tatievs, Tsaroevs, Mogushkovs, Miakievs. Timur Mogushkov, bijušais valdības priekšsēdētājs, pašlaik vada ekonomiskās programmas.

Teyp Zyazikovyh ir lielākas iespējas. Viņam pieder Odievs, Ganizhevs, Ganievs, Aldievs, Barkhanoevs. Pēc tam, kad Ruslan Aushev bija republikas radīšanas priekšgalā, Murat Zyazikov bija galvenais prezidenta kandidāts. Viņa kandidatūru atbalstīja federālais centrs, un bijušais FSB pulkvedis ātri attīstījās, kļūstot par vispārēju. Tā ir parasta prakse, jo valdībai nevar būt nepietiekami augsta līmeņa pārstāvis. Viņa brālis Rashid Zyazikov vada visu valdības darbinieku atlasi.

Zyazikova ietekme neaprobežojas ar to: Daud Zyazikov, arī prezidenta brālis, ir atbildīgs par ārkārtas situāciju novēršanu un ugunsdrošību. Začikova ievēlēšanas laikā kā prezidents Musa Keligovs bija LUKOIL drošības dienests. Viņš bija ietekmīgs atbalsts tikai augošajam klanam, bet pēc konflikta attiecības kļuva aukstākas.

Image

Aristokrātija

Šajā kārtībā ir sakārtoti trīs ietekmīgi un diezgan labi pazīstami Ingush uzvārdi: Malsagovs, Tangiyevs, Uzhakhovs. Tas ir “baltais kauls” Ingušijā, tās aristokrātija. Katrs no nosaukumiem nāk no dažādām lentēm, bet tas, kas ir interesanti, citi vārdi nav iekļauti šajā šaurajā izvēlētajā sabiedrībā. Aristokrātija nepieder pie saviem piederumiem nepiederošajiem: tos, kuriem nav šo klānu vietējās izcelsmes, nevar pieņemt apli.

Cieņa sabiedrībā Malsagovs un Uzhakhovs ir pelnījuši to, ka Krievijas un Turcijas karā vadīja "savvaļas šķelšanās", kam bija ģenerāļu rangs. Divīzijas sadalījums bija krievu armijai piederošie kalnu veidojumi, kas karā ieņēma Krievijas pusi. Par savu drosmi un darbiem, karaspēks sedza sevi ar godu, un ģenerāļi joprojām tiek uzskatīti par šo vārdu goda pārstāvjiem.

Vīriešu Ingushas ģimenes, piemēram, Malsagovs, ir vērienīgas. Ne visas no tām ieņem galvenos amatus: Ahmeds Malsagovs vadīja valdību, viņa radinieki bija iesaistīti privātā uzņēmējdarbībā, un dažus varētu uzskatīt par vājākiem sabiedrības pārstāvjiem. Tomēr neviens neaizmirst savu izcelsmi, lepojas ar to un saprot, ka stāvoklis sabiedrībā ir tikai veids, kā izpildīt savus mērķus.

Dārgie uzvārdi

Galvenā ģints, ka gandrīz visi, kas ieradās Ingushā un viņu vēsturē, ir Auševs. Ingushu ģimeņu izcelsmes vēsture dažreiz pagājušo gadsimtu laikā dodas uz viņu pazīstamajiem pārstāvjiem, taču šis klans kļuva slavens salīdzinoši nesen, pateicoties bijušajam prezidentam Ruslānam Auševam. Pēc daudzu gadu kalpošanas Padomē un vēlāk Krievijas armijā, Ruslans Sultanovičs visaugstāk novērtēja viņa līdzstrādnieku personiskās īpašības.

Auševs nav īsti ieinteresēts, kāda veida metils bija vienā vai citā vietā. Galvenais ir tas, ka viņš mīlēja Ingušiju un kalpoja viņai par labu. Šā iemesla dēļ daži ambiciozi politiķi nav ieĦēmuši savas nostājas ilgāk par trim mēnešiem. Pārējām cienītām ģimenēm, kuras vadīja Ingush lentes, bija sajūta par elkoņu, proti, spēju atbalstīt viņu radiniekus.

Viens no šiem teipiem ir Evloev, visbiežāk sastopamais un raksturīgs ciešas saites. Īpaša metode Evloevs problēmu risināšanai ir kolektīva lēmumu pieņemšana. Bieži klana izvēlējās daudzsološāku radinieci un deva viņam izcilu izglītību. Ja cerības tika izpildītas, radinieki samazinājās un nostāja tika nopirkta. Valsts dienestam šādam pārstāvim vienmēr jāatceras viņa radinieku intereses un jāuzņemas nāve tiem, kas viņu paaugstināja.

Image

Klanu apmeklēšana

Melkhi dzīvo Ingušijas teritorijā, kas pēc kara tika pārcelta uz republiku. Pirms tam viņi dzīvoja zemēs, kas tagad ir Čečenijas pakļautībā. Etniski, būdami Ingushs, viņi ilgi dzīvo ārpus savas tautas zemes. Klans tiek uzskatīts par ļoti daudz - Ingušijas teritorijā dzīvo apmēram 20 tūkstoši tās pārstāvju. Tomēr Melkhi nav atsevišķs teips, kas veidojas ģeogrāfiski, kā parasti, bet kolonistu kolektīvais nosaukums.

Ingush taypov sarakstu, kas pārcēlās uz republiku, papildina Batalhajins. Viņi ir slaveni ar savu karstumu un nopietnu agresiju. Tie ietver šādus nosaukumus: Izmailov, Belhoroevs, Alkharoevs. Nepieejami, tie veido savu mazo pasauli mazā republikā. Ļoti mērķtiecīgs ir diezgan daudzas teipas. Pirms praktiski nesasniedzamā mērķa, viņi neapstājas, pat ja tas maksās kādam savu veselību un nākotni.

Vecāko padome nosaka, kurš balsos par visu klanu, kādi uzskati. Ja jums ir nepieciešams kaut ko sasniegt (balvas par jubileju, jaunu amatu), tad tiks izmantotas dažādas sviras: glaimotība, spiediens, šantāža un vairāk.

Lentu loma Ingušijā ir ļoti svarīga sabiedrībā, un tā atrodas augstāk nekā Čečenijā, kur arī šāds sadalījums ir izplatīts.

Image

Šukri Dakhkilgovs. "Ingush uzvārdu izcelsme"

18. – 19. Gadsimtā sēklinieki sāka mākslīgi pārcelties uz tām teritorijām, kurās cilvēki bija pielāgojušies grūtībās. Daudzu Ingushu ģimeņu vēsture beidzās šajos laikos diemžēl: bads, slikta attieksme pret vietējiem iedzīvotājiem ar apmetējiem un apspiešana negatīvi ietekmēja ne tikai fiziski, bet arī morāli. Cilvēku garīgais genocīds izraisīja izglītības trūkumu, akūtu valsts jautājumu, mantojuma zudumu. Kāpēc valstij tas vajadzīgs? Imperatora vara baidījās no augstienē dzīvojošu impulsīvu cilvēku sacelšanās.

Par to rakstīja slavenais vietējais vēsturnieks Šukri Dakhkilgovs. Viņa dzimtene ir Dolakovo ciemats Nazranā. Papildus rakstīšanai viņš ir pazīstams ar apzinīgiem pienākumiem pilsētas izpildkomitejā, kur viņš bija priekšsēdētājs četru gadu laikā. Bet bija vēl viena puse, kur vietējais vēsturnieks atstāja milzīgu mantojumu: rakstnieks, zinātnieks, žurnālists, sabiedrisks personāls. Viņš nepiedalījās jau zināmā informācijā, bet mēģināja nokļūt apakšējā rindā.

Norēķinu vieta, Ingushas lentes un uzvārdi, Ingušijas vēsture, dažu kopienu brālība - tas nav viss, ko interesē Šukri. Jau gadiem ilgi viņš apkopoja informāciju par saviem tautiešiem, vērsa uzmanību uz maz pazīstamajiem vēstures aspektiem. Grāmata “No alpīnisma vēstures” stāsta par cilvēku, kurš pirmo reizi iekaroja Kaukāza virsotni. Turklāt Ingushu uzvārdu izcelsme, aizstāvot neapstrīdamas patiesības, Tēvijas Vārds un citi darbi tiek uzskatīti par labi zināmiem.

Image

Līdzība ar Osetijas uzvārdiem

Divām radniecīgām valstīm ir pietiekamas sakritības vēsturē un ir saistītas. Osetijas izcelsmes Osetijas ģimenes ir atrodamas gan Ingušijas, gan Osetijas teritorijā. Tieši tas ir saistīts ar ticību: bija trīs brāļi Kaloevs. Pēc bruņotas sadursmes viens no viņiem nogalināja vīrieti. Lai nenotiktu asins pārpratumi, viņš aizbēga uz Osetiju, otrais palika Ingušijā, bet trešais pārcēlās uz Digoriju. No šejienes tika nosūtīti trīs uzvārdi dažādās tautās - katrs kreisais pēcnācējs, kas uzskatīja valsti, kurā viņi dzimuši savā dzimtajā mājā, tajā pašā laikā bija Kaloevs. Ingušijā pat šī ģimenes uzvārda ģimenes tornis ir saglabāts. Viņu sauc par Keli.

Tomēr tas nav vienīgais uzvārds. Tātad, Khamatkhanovs tagad tiek uzskatīts par vienu no cienītākajiem un atpazīstamākajiem klaniem. Viņiem ir radinieki ciematos Long Valley un Ezmi. Turklāt ir arī citu uzvārdu pārvadātāji, piemēram, Tsoraevs un Durovs, kas nāk no Ingush Dorian sabiedrības.

Kāpēc šāds maisījums varētu notikt? Tas ir vienkārši: labi zināmi labi nosaukumi, kuriem bija lieliska reputācija, meklēja sava veida vienlīdzīgas laulības. Dažreiz izredzētie bija kaimiņvalstīs. Dažos gadījumos klanu vadītāji bija zemāki. Dažas ģimenes saites var izsekot gandrīz no ģints sākuma.

Image

Atšķirība no čečeniem

Ingušam ir daudz kopīga ar čečeniem. Tas ir saprotams - tās ir divas tautas, kas radušās viena noņemšanas dēļ. Tomēr dažādās vēstures gados tās ir uzkrājušas ievērojamas atšķirības. Pirmkārt, Kaukāza karš sadalīja divas tautas pretējās konflikta pusēs: čečeni atbalstīja Muridisma, militārās un reliģiskās kustības idejas, un Ingušs cīnījās par ticību. Karavīru beigas, kas domātas Ingush cilvēkiem, lai noregulētu savas teritorijas kā ārvalstniekus, kas nepalīdzēja saglabāt savu tautu vēsturi.

Padomju Savienības sabrukums arī neizraisīja sakritību skaita palielināšanos starp divām cilts tautām. Ingushs kļuva par Krievijas daļu, un Čečenija cīnījās par pilnīgu neatkarību. Tagad viņi ir divi federācijas priekšmeti - Ingušijas Republika un Čečenija. Turklāt abu valstu viedokļus ietekmēja ne tikai robežu sadalījums un politikas orientācija, bet arī reliģija. Čečenieši pieņēma simtgadu vecumu, nekā Ingush, un Kaukāza kara laikā dievkalpojums kļuva fanātisks. Ingush uzvārdi un teips vienmēr izturējās reliģiju mierīgāk.

Tradīcijas izceļ vienu valsti no citas, bet tajā pašā laikā reliģiskās pārliecības ietekmē to īpašības. Vēl nesen, Ingushs joprojām pielūdza ģimenes kultu, ticību, kur klans un tās īpatnības ir godinātas. Tagad viņi ir ļoti pārsteigti, ka, piemēram, čečeni var pasniegt viesiem zupu, nevis gaļas ēdienu. Pateicoties gadsimtiem senajai ģimenes kulta pielūgšanai, viņu laulības ir spēcīgākas: radinieku savstarpējās attiecības, problēmu risināšanas veids, viesu pieņemšana, veco tradīciju jaunās tendences.

Image

Interesanti fakti

Ingush uzvārdu komplektā ietilpst daudzi Čečenijas vai Osetijas izcelsmes uzvārdi. Bet, ja Čečenijas lentēm ir simtiem vārdu, tad Ingush ir ne vairāk kā ducis. Tuvās valstis atšķiras ar sīkām detaļām: Ingush kāzās var redzēt tradicionālās kleitas, un čečeniešiem - kāzu kleitas. Laulības Ingush teipā nav gaidītas - tas ir labi, ja līgava atrod līgavaini ārpusē. Tādā veidā pasaulē ir 700 000 Ingušu, kas papildus Ingušijai tiek atrisināti Baltkrievijas, Ukrainas, Turcijas, Kirgizstānas, Libānas, Latvijas, Jordānijas un Sīrijas teritorijās.

Dažiem cilvēkiem ir noslēpumi. Tātad 2004. gadā zinātnieki atklāja Gruzijas karalienes Tamaras kapu. Tamara gribēja, lai viņa ķermenis netiktu ienaidnieku rokās, un tāpēc kaps bija slēpts tālu kalnos. Protams, nav rakstisku avotu - viss gadsimtiem ilgi ir paslēpts noslēpumā un klusumā. Alu atklāja nejauši, un pieņēmumi paliek tikai tādi. Vai kaps ir karaļa, vēl nav zināms.

Ingush uzvārdu saraksts ir ļoti garš - tikai Evloev ģimenei ir 60 uzvārdi. Tikšanās laikā ar šīs republikas pārstāvi būtu interesanti jautāt par viņu kultūru, vērtībām, vēlmēm ikdienas dzīvē un par to, kā viņi veido attiecības starp cilvēkiem. Spilgti, emocionāli cilvēki var daudz pateikt, it īpaši, ja jūs jautājat par viņu vēsturi. Inguša uzvārdu izpēte nebūs veltīga - šis cilvēks īpašu uzmanību pievērsīs tiem, kas ir ieinteresēti viņu ģimenes struktūrā. Un par to, kā tiek ievērots cieņu, viņi pilnībā pateicos.

Interesanti raksti

Topul celor mai interesante fotografii luate de jurnaliști săptămâna trecută

Lacul de Argint (Gatchina). Emerald mirare

Gotic ornament în arhitectură și interior

Ekaterina Safronova - soția lui Kerzhakov