Moderní muslimové: krádež nevěsty je zisková a ... proti zákonu

Anonim

Zdá se, že bez krádeže nevěsty, svatba není svatba. Tato tradice, pozorovaná, pravděpodobně při každém manželství, vypouští atmosféru. Aby ne příliš střízlivá veřejnost neměla chuť se hádat o únosu nevěsty, doporučujeme dodržovat pravidla:

  • koordinovat okamžik únosu nevěsty s mistrem obřadů;
  • neberte dívku daleko;
  • Neskrývej ji ve špinavém místě: špinavé drahé šaty - to je to nejmenší, co chceš nevěstu v tento den;
  • neprodlužujte proces včas, vše by nemělo trvat déle než 30 minut;
  • neptejte se moc na výkupné;
  • nalití alkoholu do boty nestojí za to.
Image

Šumivé scénáře

Nevěsta je „odcizena“ nejen „kunaky jezdce milence“ - je to jen tamadská fantazie! Představte si krást nevěstu na rytířské svatbě! Pod řevem bitevních bubnů v těžké zbroji vstupují do síně tři přísní rytíři, obklopují nevěstu. Oni požadují zlaté výkupné, navíc, ženich a jeho přátelé budou čelit sérii středověkých zkoušek tak, že krásná dáma bude opět v náručí. Například držte "meč" tak dlouho, jak je to možné, bez ohýbání paže, zachycení létajících kroužků s hranou meče, prokazování přesnosti při střelbě na terč. Jako možnost - ženich, bojovat s rytíři v turnaji, ukazuje jeho statečnost a odvahu.

Nebo krádež nevěsty gangsteri je skutečný "Kmotr". Vstoupili mafiosi požadují paušální částku od snoubence, který jim dluží šéfa, vezme rukojmí nevěsty, částka se zvýší. A ženich je testován, aby osvobodil dívku, například, musíte házet šipky na 3D terč, vyzkoušet si agility při skákání do sáčku. Po testování mezi gangstery se objevil hádka s improvizovanými přestřelkami. A ženich nakonec vyhraje!

Image

Únos speciálních sil - moderní verze scénáře krádeže nevěsty. Mocní kluci spěchají do areálu a apelovat na nový řád hlavy ministerstva vnitra, musí vzít všechny do armády, včetně ženicha. Co je to za nevěstu? Pokud ale "draftee" okamžitě projde "kurzem mladého stíhače", teď a teď, nebude odňat pod podmínkou, že dokončí úkoly (např. Střelba, boj s "meči", válčení). Bojovníci vrátí nevěstu.

"Ta nevěsta byla ukradena, soudruhu seržante!"

Příběhy o krádeží nevěst jsou stále populární na Kavkaze av muslimských zemích. Tento starodávný zvyk uneseného vyvoleného je pro civilizovaného moderního člověka nepřijatelný. Odmítnutí tohoto zvyku úřadů a duchovních vůdců má všechny právní důvody, ale dnes mezi mladými lidmi tento zvyk opět získává na popularitě (kde jsou peníze na kalym?). Vzít si muže, kterého jsem nikdy neviděl, je zármutek pro dívku.

Kde se děje a proč

Vlastnost krádeže nevěsty a nucených sňatků je běžná mezi Turkic národy a na Kavkaze, stejně jako v Kyrgyzstánu a Kazachstánu, v afrických zemích.

Ženich se svými přáteli nebo sami, bez ženicha, unese nevěstu a přivede je do domu ženicha. Úkolem příbuzných je uklidnit unesenou dívku a přesvědčit ji, aby se vdala.

Image

Dokonce i v Bibli bylo podobenství o únosu dívek Izraele. Tak, muži předci si vybrali ženy pro sebe.

Pokrok umožnil ženám vyrovnat se s právy mužů. Ukrást člověka i velkou láskou je trestný čin. Ale muži i ženy na Kavkaze dnes proti těmto tradicím nesouhlasí.

Výhody pro ženicha

Není nutné platit rodičům za unesenou nevěstu, pokud je ženich svým sociálním statusem nižší než nevěsta. Ženich se zamiloval a nevěsta nic netuší. Někdy je to dobrá cesta ke štěstí, mnoho rodin na Kavkaze se vyznačuje láskou a harmonií, která v nich převládá.

Popis procesu

Zástupci rodiny ženichů a přátel vedou krádež nevěsty. Dříve, jigit unesl dívku, házet ji přes sedlo koně, dnes si vybere možnost krádeže auta.

Dívka je nucena strávit noc v ženském domě. Od té doby je považována za znechucenou, nikdo si nevybere „nečistou“ nevěstu jako ženu. Zachránit čest dívky může uniknout z tohoto domu před svítáním.

Image

Noc v domě někoho jiného a odmítnutí svatby - jsou katalyzátory podněcování nenávisti mezi rodinami. Pokud dívka souhlasí s manželstvím, pak se ráno a nevěsta vrátí k rodičům, aby požádali o požehnání. Podle tradice rodiče nevěsty odmítají. Po narození prvního dítěte mění svou mysl, zetě je přijata do rodiny.

Je to legální?

Moderní bělošští starší nezvažují krádež nevěsty za metodu vytváření rodiny. Duševní stav unesené mladé dívky je tak depresivní, že ji může přinést k sebevraždě (existuje článek - sebevražda).

Navíc, na základě odvolání dívčích rodičů, je podán trestní případ proti únosci, který může být uzavřen, pokud mladá žena souhlasí se svatbou a její rodiče se uklidní.

Možné finále

Všechno šťastný nebo nenávist a nepřátelství … Krádež nevěsty vede k různým následkům:

  1. Exodus pro lásku se šťastným koncem. Mladí nemohou být spolu, protože rodina je proti, nevěsta má nesezdanou starší sestru nebo ženicha pod nevěstou podle společenského postavení. Rodiče nevěsty proti jejich manželství až do okamžiku, kdy se dítě objeví. Potom zetě adoptují rodiče manželky.
  2. Hanba dívek a nepřátelství mezi rodinami. Dívka nesouhlasí, i když vidí, že ženich - nejinteligentnější a nejodvážnější. Mladé ženy se často nechtějí stát příčinou manželské nenávisti a nutně se oženit. Pokud je manžel laskavý člověk, získá lásku a úctu svého manžela.
  3. Trestní stíhání za únos. Podle práva šaríe je psychické a fyzické násilí také nepřijatelné. Únosce, v přítomnosti důkazní základny, "svítí" od 5 do 15 let.
Image

Tato tradice je zajímavá a nejednoznačná.

Zajímavé články

Slavná věznice pevnosti Petra a Pavla

Přírodní rezervace Krymská: hranice, recenze výletů

Mongolské šachy: jméno postav a fotografií

Rybí okoun (capelin): popis, lokalita, ekonomická hodnota