Sergej Chemezov - vedoucí společnosti Rostec Corporation

Anonim

Sergej Chemezov je generálním ředitelem společnosti Rostec, v minulosti šéfem Rosoboronexportu. Zahrnut v nejvyšší radě strany “Spojené Rusko”. Je považován za blízkého spolupracovníka Vladimíra Putina. Ekonomická zpravodajská agentura ji přivedla k deseti nejvlivnějším lidem v Ruské federaci.

Image

Biografie

Sergej Chemezov se narodil v roce 1952 ve městě Cheremkhovo. V roce 1975 absolvoval Irkutskou univerzitu národního hospodářství s červeným diplomem. Poté nastoupil na vyšší kurzy na Vojenské akademii generálního štábu Ruské federace.

V roce 1980 získal práci v experimentálním průmyslovém podniku Luch. Od roku 1983 vedl reprezentační kancelář této společnosti v NDR. Tam se sešel Sergej Viktorovič a setkal se s Vladimirem Vladimirovičem Putinem. Budoucí prezident Ruské federace pak pracoval v Drážďanech v územní inteligenci pod rouškou hlavy Domu přátelství NDR-SSSR. Řekl, jak žil s Vladimirem Vladimirovičem pod jednou střechou, a jejich rodiny úzce komunikovaly.

Od roku 1988 do roku 1996 působil jako zástupce ředitele sdružení Sovintersport (říkalo se, že Sergej Viktorovič byl pro tuto společnost supervizorem KGB). V roce 1996 se stal ředitelem prezidenta pro zahraniční ekonomické vztahy. V roce 1998 tam přišel do práce Vladimír Artyakov, který následně získal funkci náměstka a guvernéra regionu Samara. V současné době jsou jejich synové spoluvlastníky hotelového komplexu Meridian v Gelendzhiku.

V roce 2007 se stal generálním ředitelem státní společnosti Ruské technologie. Pod jejím začátkem sjednotila 437 samostatných podniků. Chemezov věřil, že tato spolupráce by pomohla přivést všechny neziskové obranné prostředky země na novou úroveň.

Koncem roku 2013 se v rezidenci Gorki nedaleko Moskvy setkal Chemezov s premiérem Medveděvem. Hrdina tohoto článku představil ruský Yotafon, vybavený dvěma obrazovkami, k Dmitrijovi Anatolyevichovi.

Image

Rodina

První manželka Sergeja Chemezova jménem Láska byla od svého pobytu v NDR blízkým přítelem Ludmila Putinové.

Druhou manželkou miliardáře byla Ekaterina Ignatova. Vlastní 70% společnosti Kate LLC, která vyrábí a vyvíjí převodovky pro AvtoVAZ. Ona je také hlavním vlastníkem sítě restaurací "Floor" (19 podniků v hlavním městě) a společnost "Dialog Diaka" (spolu s Gor Nakhapetyan).

Sergej Chemezov má čtyři děti - dva z jeho prvního manželství (Alexander a Stanislav) a tolik z druhého (dcera a syn Sergej).

Příjmy

Celkový zisk manželů Chemezova na rok 2012 je 517 milionů rublů. Z toho 455 milionů vydělalo Catherine a jen 62 milionů - Sergej Viktorovič. Rodina vlastní 7 vozů a 21 nemovitostí. V roce 2013 se příjem manželů zvýšil na 803 milionů rublů.

Image

Vědecké a konzultační práce

Sergej Chemezov, jehož životopis byl uveden výše, je doktorem ekonomických věd, řádným členem Akademie vojenských věd, profesorem a autorem více než 130 publikací. V současné době Rostec spolupracuje s 214 univerzitami. Chemezov také věnuje velkou pozornost oživení výzkumné a vývojové a výzkumné práce. Z jeho iniciativy přišel do korporace známý vědec Jurij Koptev, který nyní vede vědeckou a technickou radu.

Sergej Chemezov je členem správní rady. Mezi ně patří Federace cyklistiky Ruské federace, Gorchakovův fond pro podporu diplomacie, Charitní nadace pro obnovu Kristova chrámu a klášter Nového Jeruzaléma. Od roku 2014 je členkou představenstva ruských školních soutěží.

Ocenění

V roce 2004 získala Chemezov cenu vlády Ruské federace v oblasti strojírenství a vědy. Získal několik zakázek (Honors - 2002, Přátelství - 2009, Za zásluhy o vlast vlasti - 2005, 2007 a 2012), stejně jako sovětské a ruské medaile. V březnu 2010 obdržel Sergej Viktorovich za svůj příspěvek k rozvoji francouzsko-sovětských vztahů v oblasti high-tech produkce Řád čestné legie.

Zajímavé články

लंदन का इतिहास: विवरण, दिलचस्प तथ्य और जगहें

शब्दकोश व्यसनी, या "शाला" क्या है

सेंट सोफिया प्राचीन रूस का प्रतीक है। कीव के संत सोफिया

Chilingarova Xenia: जीवन का दक्षिण और उत्तर ध्रुव