Замок Блуа: історія, опис з фото, дата заснування, цікаві факти і королівські таємниці

Anonim

Франція - країна, багата на пам'ятки. Не останнє місце в цьому намисто дорогоцінних пам'яток історії та архітектури займають замки Луари. Блуа - найбільший з них. За свою більш ніж 700-річну історію він бачив всяке: злети, падіння, руйнування, забуття, популярність … Розповімо про те, чим відомий і цікавий замок де Блуа (Château de Blois), які таємниці і легенди з ним пов'язані і що обов'язково потрібно в ньому подивитися, якщо доведеться туди потрапити.

Image

Історія появи

Потужна фортеця на місці сучасного замку Блуа існувала ще в 9 столітті, кутова вежа цієї фортифікаційної споруди збереглася і була включена в більш пізній будівлю. Тоді цим місцем володів рід де Блуа, і вже тоді тут відбувалися багато важливих подій історії. Від тих часів зберігся лише Зал Генеральних Штатів, найбільший в замку. У 16 столітті в ньому двічі проходили збори Генеральних штатів. Правда, більш пізні власники істотно його змінили. В епоху Середньовіччя цей зал використовувався для проведення судових засідань. З тих часів замок постійно добудовувався, зміцнювався. Від перших власників у нього залишилася тільки назва - Блуа. Сьогодні все місто, що тягнеться біля підніжжя цієї історичної будівлі, носить його ім'я.

Image

архітектура

Замок Блуа - це справжній довідник по архітектурним стилям. Так як спорудження зводилося століттями, в ньому знайшли відображення різні архітектурні стилі і напрямки. Кутова башта, що збереглася ще з 10 століття, - це найстаріша частина комплексу, в ній проглядаються риси минає романського стилю і зароджується готики. Замок являє собою величезний комплекс з декількох крил, зведених в різні періоди історії. Після того як спорудження відійшло до герцогам Орлеанським, тут зводяться два нових крила.

У період з тисяча чотиреста дев'яносто вісім по 1503 щорічно утворюється крило Людовика Дванадцятого. Його стиль - палючий готика. У період з 1515 по 1524 щорічно утворюється крило Франциска Першого. Це ренесансна частина Замку Блуа. Сходи, за легендами, побудована за кресленнями Леонардо да Вінчі, є окрасою цієї частини замку. Вона являє собою восьмигранник в перерізі і виступає із загального фасаду будівлі. З трьох її балконів відкриваються чудові види на місто і його околиці. У період з 1635 по 1638 год к замку приростає крило Гастона Орлеанського. Воно виконане в стилі класицизму. Незважаючи на такий стилістичний калейдоскоп, комплекс виглядає дуже гармонійно. Його можна дуже довго розглядати, вивчаючи деталі і виявляючи прикмети різних епох. В кінці 19 століття замок був підданий серйозній реставрації і тоді ж знайшов свій сучасний вигляд. Сьогодні цей архітектурний шедевр охороняється ЮНЕСКО.

Image

Замок Блуа при герцогах Орлеанських

Справжня історія замку починається в 14 столітті, коли він переходить у володіння роду герцогів Орлеанських. За наказом герцога в 1391 року зводиться основна частина замку. Пізніше цей рід істотно добудовував і міняв спорудження. З ними ж пов'язані численні важливі події з історії не лише замку, але і всієї Франції. Першим власником замку з роду Орлеанських був брат французького короля Карла Шостого Людовик. Цей представник молодшої гілки французьких королів був відомим серцеїдом, і Блуа став свідком його бурхливих зв'язків з високопоставленими дамами. Втім, Людовик недовго прожив у своєму володінні, був убитий, і замок перейшов його синові Шарлю. Цей герцог був відомий як поет і англійська в'язень. Він 25 років провів в ув'язненні у англійців. Після звільнення Шарль оселився в Блуа і зібрав навколо себе вишукане світське суспільство. Йому судилося прожити в замку 25 найщасливіших років. Він одружився на німецькій принцесі Марії де Клев і вів спокійне життя в оточенні людей, так само як і він, що обожнюють мистецтво.

Image

Період Людовика Орлеанського

Самим знаменитим власником замку став син Шарля Людовик, що зійшов на французький престол під номером 12. Він настільки любив Блуа, що вирішив перенести сюди французьку столицю і прилаштував до маєтку величезна готичне крило. За роки правління Людовика Дванадцятого королівський замок Блуа придбав розмах і став розкішним місцем, гідним коронованої особи. Крило Людовика було побудовано в рекордні терміни - всього за 3 роки. Це повітряне, легке приміщення з балконами, красивими галереями, великими вікнами викликав захоплення сучасників. Та й сьогодні важко не захопитися цим шедевром. Крім житлового корпусу, при Людовіку будується капела Святого Кале, але пізніше її неф, на жаль, було втрачено. Крило Людовика багато декороване, в оформленні використовувалися геральдичні символи і витончені готичні «мережива». У цей період Блуа стає центром королівських змов, любовних зв'язків і таємниць.

Image

Період Франциска Першого

Другим королем, який жив в Блуа, став Франциск I. Але замок для нього вже не є основною резиденцією, він буває тут тільки наїздами. Але це не заважає йому займатися перебудовою володіння. У Франциска I було кілька місць проживання: Шамбор, Фонтенбло і в тому числі замок Блуа (Франція). Фото демонструє внесок, внесений Франциском в розвиток маєтку. Він починає будувати нове крило в прогресивному для того часу стилі ренесанс. 9 років йде робота над новим шедевром Блуа. Фасад прикрашений за традицією геральдичними знаками та символами короля, його девіз відтворено на будівлі 11 разів. Коли в 1524 році помирає улюблена дружина Франциска, він впадає в депресію і назавжди покидає Блуа.

Image

часи занепаду

Після смерті Франциска I на престол зійшов Генріх III, успадкував він і замок Блуа. Історія його правління була недовгою. Але він встиг двічі в Блуа зібрати Генеральні штати. Якраз під час одного з цих зборів в замку були вбиті герцог Генріх де Гіз і його брат кардинал де Гіз. Але ніяких перебудов в маєток власник не проводив. Після смерті Генріха III в замку оселився наступний король - Генріх IV. Він теж недовго насолоджувався затишком і пишністю Блуа. У 1610 році він помирає, а в замок засилають його дружину, сумнозвісну Катерину Медічі. У 1626 року син Генріха IV Людовик Тринадцятий передає Блуа як весільний подарунок своєму братові Гастону Орлеанскому, таким чином він видаляє зі столиці цього інтригана. Той з натхненням взявся за зведення нового крила, яке тепер носить його ім'я. Але в 1660 році Гастон вмирає, і замок залишається в забутті. Але споруда нового крила завершується архітектором Ф. Мансаром. Відмінною архітектурної рисою цього крила стали барочні елементи і класичні колони з різними ордерами. Пізніше замок перебуває в запустінні, тут живуть лише кілька васалів короля. Будівля занепадає і руйнується. В кінці 18 століття Людовик XVI вирішує навіть продати Блуа, але покупців не знайшлося, і тоді король велів зрівняти маєток з землею. На щастя, спорудження знайшлося нове застосування: в замку розмістили солдатські казарми.

революційні зміни

За часів Французької революції королівські маєтки піддаються розграбуванню і руйнуванню, не уникнув цієї долі і Блуа. Заколотниками були пошкоджені геральдичні символи на фасадах, знищено частину обстановки. Тільки в 1845 році у Франції прийнято доленосне рішення - провести повну реставрацію в замку Блуа. Фото, зроблені в кінці 19 століття, показували, в якому жалюгідному стані перебувало будівлю в ті часи. Реставрація в дусі тих часів була більше схожа на повну переробку, архітектор Дюбай додав чимало елементів, яких не було в первозданному вигляді замку. З цього часу Блуа є музеєм. Уже в 20 столітті була проведена масштабна реставрація, якій передувала велика дослідницька робота.

інтер'єри

Замок в 17-18 ст. пережив серйозні руйнування, велика частина автентичних інтер'єрів була втрачена, хоча збереглася різьблення, каміни. Все інше було по крупицях відновлено в кінці 19 і 20 століттях. Сьогодні туристи можуть побачити красивий зал Генеральних штатів з ошатною стельової розписом, розкішні каміни, різьблені меблі, пишне оформлення сходів, підлог і стін житлових покоїв, чудові гобелени. У крилі Франциска збереглася споконвічна планування приміщень і частина оформлення приміщень у вигляді розписів, різьблення, скульптур. Оздоблення замку в цілому вражає розкішшю і стилем. Сьогодні в замку розміщено кілька музеїв, бібліотека, є експозиція старовинного декору, знятого з фасадів. Ходити по комплексу можна цілий день, тут дуже багато цікавого. У замку 564 кімнати, хоча, звичайно, до відвідування пропонують не всі зали і кімнати.

Image

Цікаві факти

Замок Блуа став місцем багатьох історичних подій. Так, достеменно відомо, що саме тут 1429 року Жанна д'Арк отримала благословення від архієпископа Реймса на битву з англійцями.

Всім любителям пригодницької літератури Блуа відомий тим, що тут відбуваються події знаменитого роману А. Дюма «Двадцять років потому». У замку знімалися фільми «Графиня де Монсоро» і «Анна і кардинал», від зйомок зберігся трон, на якому може посидіти кожен охочий.

Image

таємниці замку

Як і будь-який старовинна будівля, Блуа оточений безліччю легенд і міфів. Одна з легенд пов'язана з історією прийому австрійського ерцгерцога. Людовик Дванадцятий прагнув зупинити війну з Австрією, але ніщо не допомагало. І ось під час балу в Блуа австрійський імператор, зачарований замком і прийомом, зважився оголосити про мир між країнами.

Замок не раз ставав місцем заслання високопоставлених персон. Так, Людовик Тринадцятий відправив сюди свою матір Марію Медічі, слідом за нею відправився на заслання і знаменитий кардинал Рішельє. Марія недовго пробула в Блуа, через два роки вона бігла в Ангулем.

Ще одна легенда пов'язана з перебуванням в замку Катерини Медичі. Кажуть, що в її кімнаті є потайну шафу, в якому вона зберігала свої знамениті отрути. Фахівці, щоправда, думають, що там зберігалися цінності.

Є версія, що саме на балу в замку видатний поет Ронсар познайомився зі своєю коханою Кассандрою Сальвиати. Вона стала музою, що надихнула поета на створення шедеврів любовної лірики.

Цікаві статті

लंदन का इतिहास: विवरण, दिलचस्प तथ्य और जगहें

शब्दकोश व्यसनी, या "शाला" क्या है

सेंट सोफिया प्राचीन रूस का प्रतीक है। कीव के संत सोफिया

Chilingarova Xenia: जीवन का दक्षिण और उत्तर ध्रुव