Artem Mikoyan (projektant lietadiel): životopis, foto

Anonim

Sovietsky MiG bojovníci sú známi po celom svete. Prečo sú takzvaní a kto je návrhár lietadiel, ktorí tieto lietadlá vymysleli? Tvorcami týchto bojovníkov sú Artem Mikojan (1905–1970), sovietsky návrhár lietadiel, brat slávnej sovietskej politickej osobnosti Anastas Mikoyan a letecký inžinier Michail Gurevič. A ich meno pochádza zo zlúčenia prvých písmen mien autorov s odborom "I". Článok rozpráva o živote a činnosti prvého z nich. Čitatelia budú mať záujem zistiť, ako sa Artem Mikojan stal návrhárom lietadiel.

Image

Životný príbeh: detstvo

V roku 1905, vo vzdialenej horskej dedine Sanahin, ktorá sa nachádzala v okrese Borchaly v provincii Tiflis, časť ruskej ríše (dnes Sanahin je okres mesta Alaverdi, Arménsko), sa narodil chlapec, ktorý bol pomenovaný Anushavan. Jeho rodina mala mnoho detí: bol najmladším dieťaťom tesara Hovhannesa Nersesovicha Mikojana, ktorý pracoval v miestnej taviarni medi a v domácnostiach Talida Otarovna. Staršie deti sa zúčastnili aj výchovy dieťaťa, najmä brata Anastasa, známeho politického, straníckeho a štátneho vodcu ZSSR v budúcnosti. Artyom Ivanovič Mikojan, projektant lietadiel, strávil detstvo v horách, kde rád sledoval let orlov, ktorí vysoko stúpali na oblohu. Niekde od 5 rokov pomáhal starším pasúcim sa kozám a stádo sprevádzal do hôr.

tvorenie

Artem Mikojan získal základné vzdelanie v dedinskej škole Sanahin, ktorá sa nachádzala v tom istom kresťanskom kláštore s rovnakým názvom - v centre arménskej kultúry v regióne. Po náhlej smrti otca rodiny sa Talida Otarovna rozhodla vymenovať svojho mladšieho syna do farskej arménskej školy v meste Tiflis. Vyštudoval v roku 1918. Potom sa vrátil do svojej rodnej dediny a ako jeho starší brat sa začal zaujímať o revolučnú činnosť, pripojil sa k radom Komsomolu a dokonca bol menovaný za hlavu miestnej komsomolovej bunky. O niekoľko rokov neskôr bola Anastas Mikoyan vymenovaná za tajomníčku juhovýchodného predsedníctva Ústredného výboru KP. Hneď po vymenovaní zavolal svojho mladšieho brata na svoje miesto v Rostove.

Image

Pracovná činnosť

Po presťahovaní sa do Ruska vstúpil Artem Mikojan do továrenskej školy Krasny Aksai, kde začal študovať ako turner a potom dostal prácu v miestnej továrni. Potom sa dostal na železničné dielne. Na chvíľu si zdokonaľoval svoje zručnosti, ale uvedomil si, že to nemôže byť jeho povolanie.

Stručne povedané, Artem Mikojan, ktorého životopis je uvedený v tomto článku, bol dychtivý po vedomostiach a rozhodol sa ísť do Moskvy, aby ho získal. Tu dostal prácu v závode Dynamo, ktorý je prvým elektrotechnickým podnikom v ZSSR. To bolo tu, že zmenil svoje meno Anushavan na Artyom, a jeho patrónske meno Ovanesovich - na Ivanovich.

Jeho práca ho tak uniesla, že ani nenašiel čas na prijatie na univerzitu. Ale v továrni dostal iné životné vzdelávanie a získal cenné skúsenosti vo všetkých ohľadoch. V Moskve Artem vystrelil roh od správcu a doslova spal pod umývadlom.

Medzitým, jeho starší brat Anastas už držal vysoké postavenie vo vláde krajiny, ale mladší nedovolil, aby sa na neho s požiadavkou, aby mu s bývaním. To nebolo v ich rodine akceptované: všetci sa snažili o nezávislosť a nepožiadali ostatných o žiadosti. Artyom napísal Anastasovi, že je v Moskve, má prácu a všetko je v poriadku.

Image

Armádne služby

Koncom roku 1928 bol A. Mikojan odsunutý do hodností Červenej armády a bol poslaný do mesta Livny, a potom, na vlastné potešenie, dostal odporúčanie na Vojenskú Ivanovo-Voznesenskú školu v meste Orel. Po ukončení vojenskej služby mu bol ponúknutý pobyt v škole a získanie vojenského vzdelania, ale odmietol ho a vrátil sa do svojich bývalých zamestnaní. Ale tentokrát už v Kompressore.

povolania

Z tohto závodu, on bol schopný vstúpiť na Akadémiu vzdušných síl, pomenovaný po N. Zhukovsky. Nakoniec sa mu priblížil sen jeho detstva. Počas prvej svetovej vojny pristálo vo svojej rodnej krajine núdzové pristátie francúzske lietadlo. Dedinskí chlapci, medzi ktorými bol aj Anushavan, bežal, aby sa pozrel na obrovský vtáčik. Malý Anush (ako ho jeho blízki krátko zavolali) sledoval, fascinovaný, ako sa francúzsky mechanik vykopal do lietajúceho auta, a dokonca sa odvážil priblížiť. A keď videl horiace oči chlapca, zavolal ho bližšie a umožnil mu pozrieť sa na "vnútornosti" zázračného vtáka.

Kým on pristál na Air Force Academy, sen lietadiel ho neopustil. A teraz je študentom jedinej vzdelávacej inštitúcie v krajine, kde sa môžete naučiť profesii leteckých inžinierov. Ako študent tretieho ročníka Akadémie, Artem Mikojan opäť potvrdil svoju túžbu: návrhár lietadiel je špecialitou, v ktorej chce robiť celý svoj život. V roku 1935 absolvoval stáž na Univerzite v Charkove. Tu bol prvýkrát zaradený do dizajnérskej kancelárie a bol schopný podieľať sa na procese navrhovania lietadla s experimentálnym modelom KhAI-1.

Image

Nezávislá práca: debut ako konštruktér

Po návrate z Charkov, Artem Mikojan dychtil začať svoj vlastný projekt - výrobu nového lietadla pomocou starého leteckého motora, ktorý mu dal inžinier Shitikov. Spolu s kamarátmi Pavlovom a Samarinom navrhol Artem model športového letového aparátu. Nemohli však ísť ďalej, pretože neexistovali ani peniaze, ani vybavenie. Predstavili však kresby tohto lietadla pre celoeurópsku súťaž Osoaviakhim. Pre potešenie chlapcov bol ich projekt uznaný za najlepší av tomto ohľade sa členovia poroty rozhodli dať mladým dizajnérom možnosť vybudovať ukážkové kópie tohto letového stroja.

Image

Osobný život

Koniec tridsiatych rokov bol pre Mikojana dobrý, a to nielen z hľadiska jeho kariéry, ale aj na osobnom fronte. Na narodeninovej párty so svojím priateľom Gevorgom Avetisyanom sa stretol s krásnou dievčinou Zoyou Lisitsynou. Medzi nimi nasledovala sympatia, ktorá sa neskôr stala láskou. Potom, čo jeho rodina schválila voľby, Artyom Oganesovich si vzal Zoya Ivanovna, a potom mladá rodina dostala izbu v spoločnom byte na Kirov Street. Tam s nimi žila Talida Otarovna. Neskôr vo svojich spomienkach Anastas Mikojan napísal o svokre, že dokonale zapadá do svojej arménskej rodiny, bol veľmi milý a učenlivý a rešpektoval arménske tradície. Mimochodom, bola zamestnankyňou TASS.

Ďalšie aktivity

Po ukončení štúdia na univerzite bol A. Mikojan vyslaný ako asistent výskumu do kancelárie dizajnu. Jej lídrom bol slávny návrhár lietadla Nikolai Polikarpov. Už bol oboznámený s lietadlom podľa Mikojana, ktorý už bol postavený, bol nazývaný "Oktyabrenk" a bol používaný na výcvikové účely v Osoaviakhim. Artem považoval za perspektívneho projektanta lietadiel a zaradil ho do skupiny pracujúcej na stíhačke I-15.

Polikarpov si čoskoro uvedomil, že Mikojanovi možno dôverovať nielen procesom zlepšovania existujúcich modelov, ale aj vývojom nových. Práve v tejto skupine sa Artem Ivanovič stretol s Gurevichom, ktorý sa neskôr stal spoluautorom slávnych MiGov po celom svete. Práca na nich však začala až potom, keď bol A. Mikojan menovaný za vedúceho projektovej kancelárie závodu č. 1 Osoaviakhim. Práve tu mohol plne pracovať na realizácii svojich plánov.

Image

Artem Mikoyan: MiG je najlepší z najlepších

To, čo sa mu podarilo vytvoriť, bol skutočný prielom v histórii sovietskeho letectva. MiG-1 bol prvým lietadlom, ktoré bolo plne otestované v aerodynamickom tuneli. To znamenalo, že čas letových skúšok sa dá výrazne znížiť a dynamika lietadla sa výrazne zlepšila. A to všetko bolo uvedené počas prvého letu. Všetci testeri sa dohodli, že toto lietadlo prevyšuje všetky predtým existujúce. Ale Artyom Mikojan - návrhár lietadiel (môžete vidieť jeho fotografiu v článku) - sa neobmedzil len na to, čo už vytvoril a čoskoro vyvinul pokročilejší model, ktorý sa nazýval MiG-3. Bol to on, kto sa stal najpopulárnejším lietadlom v sovietskom letectve.

Veľká vlastenecká vojna

Počas vojny sa však ukázalo, že naše MiGy boli v niektorých ohľadoch horšie ako nemecké lietadlá. A potom sa Mikojan rozhodol vylepšiť lietadlo, ktoré vynašiel. V roku 1942 už ponúka výkonnejší model lietadla s motorom AM-29. Napriek tomu, že bola uznaná za najlepšiu, Mikojan si uvedomil, že piestové lietadlá nemajú žiadnu budúcnosť a že potrebujú vymyslieť niečo úplne nové. A potom prišiel k záveru, že sovietske lietadlá potrebujú lietadlá s prúdovými motormi. Tento plán sa mu však podarilo realizovať až po skončení vojny, hoci ich návrhy boli vykonané v ťažkých vojnových dňoch. V roku 1946 sa MiGy-9 postavil prvým sériovým prúdovým stíhačom ZSSR.

V čase mieru

V roku 1947 Mikojan vytvoril ďalší model, MiG-15. Jej testy boli vykonané v Kórei počas bojov v rokoch 1950-1953. Bol zvolený najlepším bojovníkom 40. rokov. A to nie je len v vylepšenom motore, ale aj v prehnutej forme krídel. Jasnou výhodou tohto lietadla bolo aj vyhadzovanie pilotného sedadla. MiG-15 zostal po dlhú dobu hlavným lietadlom letectva ZSSR. Začal byť nazývaný "lietadlovým vojakom".

Image

Ako záver

V nasledujúcich rokoch A. Mikojan vyvinul nové a vyspelejšie modely lietadiel. Jeho meno sa stalo známym po celom svete. Najnovší model, ktorý vyvinul, bol MiG-21, hoci MiGy-25 vytvorené na základe svojho vývoja v roku 1975 určili svetový rekord, ktorý ešte nebol zlomený. Artem Mikojan odstúpil z funkcie generálneho plukovníka. Dvakrát mu bol udelený titul Hrdina socialistickej práce. Vynikajúci návrhár lietadiel zomrel v decembri 1970. Na stene domu, kde žil, bola inštalovaná pamätná tabuľa.

Zaujímavé články

"Granny-Trumpule": Trump "saudara kembar" hidup dan rumput di desa Sepanyol

Sebagai baka burung. Bagaimana untuk membiak pakis hutan Vyatka

Inflasi di Belarus: faktor apa yang mempengaruhi bagaimana keadaan telah berubah sejak 90-an. kepada zaman kita

ORKSE: tafsiran dan tafsiran singkatan