FYI - co to znaczy? Ciekawe fakty skrótowe

Anonim

Dla większości ludzi w wieku 30 lat, a także dla tych, którzy są znacznie młodsi niż ta kategoria populacji, współczesne zapożyczone (najczęściej z języka angielskiego) wyrażenia w dziedzinie zasobów internetowych są niezrozumiałe. Można raczej powiedzieć, że te buzzwords, skróty i inne oznaczenia pogrążają niedoświadczonych użytkowników w szoku, powodując, że czują się nieswojo lub czują nadmierny nacisk wieku. Ta siła polega na pominięciu czegoś ważnego, lenistwa, braku młodzieńczej odwagi i chęci poprawy. Jednak wszystko można naprawić, wystarczy wykazać małe zainteresowanie i chęć nadążania za czasami i oczywiście z młodzieżą.

Image

Pytania?

Temat, który omówimy dzisiaj, będzie dotyczył trzech tajemniczych i niezrozumiałych listów. I w ogóle nie są to listy, o których myśleli niektórzy dociekliwi czytelnicy w tej drugiej, a inni - FYI. Co to znaczy? Jak rozszyfrować trzyliterowy rebus? Gdzie mogę użyć tej kombinacji (aby była odpowiednia)? Odpowiedzi na wszystkie poniższe pytania.

Rozumiemy w porządku

Aby zrozumieć, co to znaczy FYI, musisz zwrócić się do samych źródeł. Ludzie zawsze pisali do siebie listy: najpierw piórem na papierze, potem wiecznym piórem, a potem przez Internet. Nawiasem mówiąc, elektroniczna wersja korespondencji jest nam znana od dawna, a nawet starsi ludzie umiejętnie wykorzystują te zalety cywilizacji.

Jak mówi PS, nikomu nie jest tajemnicą, ale to, co oznacza FYI, jest trudniejszym zadaniem. Wydaje się, że ci, którzy otrzymali literę oznaczoną po tych trzech literach po raz pierwszy, mieli wiele do przełamania ich rozumienia nad znaczeniem, zanim zrozumieli znaczenie. I to jest całkiem proste. Skrót FYI - oznacza to, że rozmówca chce po prostu zwrócić twoją uwagę na informacje zapisane po nim. Innymi słowy, trzyliterowe oznaczenie wzywa do przeczytania opinii przeciwnika, ale jednocześnie nic nie robi. Jeśli takie wyjaśnienie nie jest całkowicie jasne, opiszemy bardziej szczegółowo dekodowanie FYI w następnym akapicie artykułu i pokażemy, na przykład, w jaki sposób najlepiej go użyć.

Image

Od angielskiego o określonym znaczeniu

Przyjrzyjmy się trzem słowom obcym:

  1. Dla, które można przetłumaczyć z angielskiego jako „na” lub „k”.
  2. Twój - „twój”, „twój”.
  3. Informacje, dosłownie oznaczające „informacje”, a czasami zainteresowanie („interesujące”).

Zatem wielkie litery tych angielskich słów, to znaczy FYI, oznacza, że ​​rozmówca sporządził notatkę z wartością „dla twojej informacji” lub „będziesz zainteresowany”. Rozważmy przykład na żywo. Załóżmy, że przepisano dwóch przyjaciół, których nazywamy √1 i √2.

:1: Cześć, widziałeś nowego Mercedesa na wystawie samochodowej?

:2: Cześć! FYI ma 306 koni mechanicznych …

Image

Z tego prostego przykładu można łatwo zrozumieć, co oznacza w liście fikcyjny termin. Co więcej, wartość ta pozostaje niezmieniona zarówno w przyjaznej korespondencji, jak iw biznesie. Używanie go w komunikacji za pomocą listów jest najlepszą i najbardziej akceptowalną opcją.

To jest interesujące

Początkowo skrót FYI, który migrował do naszego życia z Kanady, był używany tylko w korespondencji elektronicznej. Ale potem zaczął być używany prawie wszędzie, w tym VibER, Vatsap, a nawet VKontakte. A także z powodu faktu, że trzy angielskie litery tak mocno zakorzenione w Internecie Olympus, niektóre grupy muzyczne zaczęły im poświęcać piosenki. Wśród pionierów można zauważyć londyńskiego artystę TroyBoi.

Interesujące artykuły

Katy Perry bez make-upu: kontrola vši

Imran Khan je slibný herec z Bollywoodu

Vlastnosti a struktura filozofických znalostí (stručně) \ t

Ruský Kim Kardashian tvrdí, že nikdy nešla pod nůž plastického chirurga