Biografia Ludmiły Putina: portret byłej żony prezydenta Federacji Rosyjskiej

Anonim

Społeczeństwo przypisuje szczególną rolę w strukturze politycznej państwa osobom bliskim prezydentowi. W szczególności pierwsza dama. W Rosji ostatnio była Putinem Ludmiłą Aleksandrowną. Biografia tej pięknej kobiety ma ponad pięć lat udanego noszenia tego tytułu. Jednak nie wszystko jest takie proste w rosyjskim „królestwie”: wczoraj pierwsza dama kraju dodała przedrostek „ex” do swojego tytułu. Małżonkowie Putin rozwiedli się. Jak powiedziała słynna para, Ludmiła Aleksandrowna była zmęczona byciem w centrum uwagi i pragnęła pokoju i samotności.

Image

Jakie są lata dzieciństwa?

Przed pojawieniem się przed Rosjanami po raz pierwszy jako żona prezydenta, kobieta przeszła długą drogę, z której połowa jest w parze ze swoim mężem.

Biografia Ludmiły Putina (przed małżeństwem Shkrebnevy) sięga 2 stycznia 1958 roku. W roku kryzysu na Tajwanie w Kaliningradzie narodziła się wspaniała dziewczyna. Rodzice Ludmili byli zwykłymi pracownikami. Mama przez całe życie pracowała jako kasjerka. Tata był w zespole kaliningradzkiego zakładu naprawczego i mechanicznego.

Dziewczynka otrzymała wykształcenie średnie w bardzo znanej szkole: jej ściany zostały wydane przez Olega Gazmanova i Ladę Dance. Przy tym samym biurku z ostatnią, przy okazji, była najmłodsza siostra Ludmiły, Olga. Biografia szkolna Ludmiły Putina jest pełna jasnych wydarzeń. Doskonały uczeń, roślina, przyjazna i wesoła dziewczyna zawsze była w centrum uwagi. Z powodzeniem uczestniczyła w życiu publicznym i twórczym instytucji. Z entuzjazmem grała w przedstawieniach teatralnych, koncertach i gorliwie pracowała przy różnych wydarzeniach. Przyjaciele i znajomi Ludmiły wierzyli, że osiągnie wielki sukces na scenie: dziewczyna marzyła o zostaniu aktorką.

Image

Kroki do dorosłości

Jednak, wbrew jej aspiracjom, młoda dziewczyna weszła na Kaliningradzki Uniwersytet Techniczny. Skąd po dwóch latach nauki i nie znalezieniu swojego powołania wyjechała z własnej inicjatywy.

Biografia prac Ludmiły Putina obejmuje kilka zawodów. Pracowała jako listonosz, pielęgniarka w szpitalu, a nawet tokarz w zakładzie. Przez krótki czas dziewczyna wyreżyserowała nawet klub dramatyczny w House of Pioneers. Pierwszy fatalny zwrot nastąpił w jej życiu podczas koncertu Arkady'ego Raikina, który odbył się w Leningrad Rest House. Był rok 1981. Wtedy Ludmila po raz pierwszy spotkała swojego przyszłego męża.

Poślub przyszłego prezydenta

Aby być blisko ukochanej (Władimir Władimirowicz wówczas studiował w Leningradzie), dziewczyna pożegnała się ze snem teatru. Decyduje się zostać w północnej stolicy i udać się na uniwersytet na wydział filologiczny. W 1983 r. Para wiąże węzeł.

Po pewnym czasie biografia Ludmiły Putin rozpoczyna nową stronę „Niemcy”. Tam mąż bohaterki zostaje wysłany na trzy lata w podróż służbową. Para powróciła do ojczyzny w 1990 roku. W tym samym czasie Ludmiła Aleksandrowna została nauczycielką języków obcych na Leningradzkim Uniwersytecie Stanowym.

W 1993 r. Życie kobiety zmieniło się dramatycznie: po ciężkim wypadku samochodowym zwróciła uwagę na Boga. Warto zauważyć, że wysokie stanowiska, które ex-mąż Ludmiły kiedykolwiek zajmował i zajmował, nigdy nie były dla jego żony sposobem na pokazanie się opinii publicznej. Pierwsza dama zawsze pozostawała twarzą całkowicie niepubliczną i mogła z łatwością chodzić po ulicach bez obawy, że zostanie uznana.

Image

W 2013 roku wydarzenie zaszokowało wszystkich - rozwód pary prezydenckiej. Teraz w statusie kobiety dodano przedrostek „ex.” Ludmiła Putin jest bardzo spokojna z tego powodu. Biografia, życie rodzinne i osobiste pozostały osobiste. Brak jakichkolwiek pułapek szybko obniżył zainteresowanie opinii publicznej tym wydarzeniem. Chociaż dla wysokiej polityki muszę powiedzieć, że rozwód pary prezydenckiej jest bardzo niezwykły.

Życie osobiste

Podczas małżeństwa (prawie 30 lat) para miała dwie piękne córki - Katarzynę i Marię. Pierwszy urodził się w Leningradzie w 1985 roku. Drugi jest w Dreźnie. Dziewczyny zostały nazwane na cześć babć. Obaj biegle władają językiem niemieckim. Przez długi czas żyją oddzielnie od swoich rodziców.

Interesujące artykuły

Proverbs about evil make us wiser

Tank A-32: on the history of creation and tactical and technical characteristics

Population Novotroitsk: number, dynamics and employment

Where is the grave of Yesenin? Monument at the grave of Yesenin