Kas yra PSM: aprašymas, specifikacijos, nuotraukos

Anonim

Dažnai susiduriame su įvairiomis santrumpomis, kurių reikšmė mums nėra aiški. Pavyzdžiui, kas yra PTS ir PSM? Pirmoji santrumpa reiškia transporto priemonės pasą, nurodantį automobilio savininką ir jo pagrindines technines charakteristikas. Antrasis yra savarankiško automobilio, registruoto Gostekhnadzore, pasas. Kas yra PSM? Ši santrumpa reiškia Indonezijos futbolo klubą. Ekspertų teigimu, „PSM“ (Makassar) buvo sukurta 1915 m. Lapkričio mėn. Ir yra seniausia iš visų Pietryčių Azijos klubų. Šiandien jis žaidžia Pirmojoje lygoje. Nepaisant to, toks atsakymas į klausimą, kas yra PSM, tikrai mums nepatenkins. Ir tai nėra veltui, nes posovietinės erdvės gyventojams šis santrumpa yra susijusi tik su ginklais. Kas yra PSM ginklų pramonėje? Kokio tipo šautuvas? Informacija apie tai, kas yra PSM, apie kūrinio istoriją, prietaisą ir technines charakteristikas, pateiktas šiame straipsnyje.

Image

Pažintis

Sovietiniai dizaineriai sukūrė keletą patikimų, lengvai naudojamų ir, svarbiausia, pigių šaulių ginklų modelių. Kai kuriuose pavyzdžiuose, ekspertų teigimu, taikomi techniniai sprendimai, kurių nėra pasaulio analoguose. SSRS gaminamų pistoletų nuopelnus labai vertino užsienio ginklų gamintojai, kurie savo produktų pagrindu naudojo sovietinius šautuvus. Pasak ekspertų, kinų buvo ypač uolus šiuo klausimu. Jei Vakarų dizaineriai naudojo tik kai kuriuos, jų nuomone, sudėtingiausius ar geriausius techninius sprendimus, kinų kopijos visiškai kopijuoja ginklus. Vienas iš šių unikalių SSRS dizainerių kūrinių buvo PSM. Mažo dydžio savaiminio įkrovimo pistoletas yra savaiminio įkrovimo šautuvas, naudojant 5, 45x18 mm kasetes. Techniniai dokumentai išvardyti indekso GRAU 6P23 sąraše. PSM 5 45 pistoletą 1971 m. Sukūrė sovietiniai dizaineriai T. I. Lashnev, A. A. Simarin ir L. L. Kulikov Tula TsKIB SOO. 1973 m. Jis pradėjo dirbti su sovietine armija, vėliau - Rusijos ir Ukrainos kariuomenėmis.

Image

Apie kūrimo istoriją

60-ųjų pabaigoje aukščiausioji kariuomenės vadovybė, teisėsaugos pareigūnai ir žvalgybos agentūros turėjo naują ginklą. Gunners gavo užsakymą šautuvui, kuris turi atitikti šiuos reikalavimus:

 • Kurių storis ne didesnis kaip 1, 8 cm ir svoris iki 500 g.
 • Pageidautina, kad ant kūno nebūtų išsikišusių dalių. Šis reikalavimas kyla dėl to, kad pistoletas buvo skirtas paslėptiems vežimėliams.
 • Be to, naujasis modelis turėtų būti gana veiksmingas artimiausioje kovoje.

Atsižvelgiant į tai, kad minėtuosius parametrus neįmanoma pasiekti tuo metu Tarybų Sąjungoje naudojamu pistoletų šaudmenimis, dizaineriai turėjo dirbti kurdami naują mažą kasetę. Per trumpą laiką šautuvams pavyko padaryti tokius šaudmenis, kurie yra išvardyti kaip MOC (mažo dydžio centrinės mūšio laukelis). 1972 m. Bandymui buvo išsiųsti du pavyzdžiai:

 • 1 modelis buvo pistoletas su pagrindiniu išdėstymu, panašiu į Walther PP.

Image

 • Modelio Nr. 2 - PSM buvo mažesnė ir labiau suplėta sovietų PM kopija. Techniniuose dokumentuose ginklas yra įtrauktas į BV-025.

Remiantis bandymų rezultatais, komisija pirmenybę teikė pirmajam modeliui, kuriam buvo nustatyta PSM santrumpa.

Apie dizainą

Automatinė įranga veikia, kai grįžta į laisvus vartus. Pistoletas yra įrengtas su trigeriniu mechanizmu, sukurtu dvigubam veikimui. Šaudmenys 8 vnt. Išnaudojus šaudmenis, užraktas atsilieka galinėje padėtyje, o tai turėjo teigiamą poveikį ginklo įkrovimo greičiui.

Image

Dėl trigerio yra atidaryta padėtis. Šautuvas skirtas tik fotografavimui. Rėmas ir cilindras yra tvirtai prijungti. PSM įrengta lygiai tokia pati grįžimo spyruoklė kaip Makarovo pistoletui. Pirmųjų fotografavimo pavyzdžių įrenginyje buvo vienas nemalonus bruožas: montuojant ginklą ant apsauginio užrakto, trigeris gali sulūžti ir nuspausti nykščiu. Būtent dėl ​​šios žalos buvo galima atpažinti mažo dydžio specialaus pistoleto savininką. Netrukus šis trūkumas buvo pašalintas. Jei saugiklis yra įjungtas, varžtas, spragtukas ir jungiklis bus užrakinti.

Image

Apie dizaino ypatybes

Ginklų ekspertų teigimu, dėl dviejų savybių PSM tapo vienu iš sovietų specialiųjų tarnybų darbuotojų mėgstamų pistoletų:

 • Kairėje pusėje užraktas turi svirtį, su kuria reguliuojama saugos svirtis. Jis taip pat atliko saugų kilimą iš būrio.
 • Į apsauginį įtaisą pritvirtintame ginkle automatiškai atleidžiamas kabliukas. Tokiu būdu operatorius gali užsidegti iš karto po pistoleto nuėmimo. PSM yra gana veiksmingas šautuvo modelis, kuris gali padėti labiausiai kritinėje situacijoje.

Apie rankenas

Pasak ekspertų, nauji smulkūs pistoletai pasirodė labai ergonomiški rankenos, kurios palengvina ginklų sulaikymą šaudymo metu. „Tula“ dizaineriai naudojo įprastą kamščių tvirtinimo pistoletą. Apatinė rankenos dalis tapo laikiklio fiksavimo vieta. Iš pradžių šių pistoletų rankoms skirtų skruostų gamyboje buvo naudojamas aliuminio lydinys. Vėliau ši medžiaga buvo pakeista plastiku. Sprendžiant iš nuomonių, skirtingai nuo duralumino, plastikiniai skruostai yra elegantiškesni.

Įvykiai

Pistoletas užtikrino aukštą mūšio tikslumą ir labai vertino sovietų specialiųjų tarnybų pareigūnai. Dėl nedidelio PSM dydžio yra labai patogu paslėpti, net ir esant lengviems drabužiams.

Image

Nauja kasetė turėjo didelį įsiskverbimą, dėl kurio kovotojas galėjo nukentėti su šiuo ginklu, apsirengęs pirmos klasės kūno šarvais, kuris taip pat buvo vadinamas „minkštu“. Nuo 5 metrų atstumo šautuvas lengvai persmelkė šarvus, prieinamus prie Makarovo pistoleto. Tikslas negalėjo išsaugoti net šviesių prieglaudų. Šovinis skrido palei plokščią trajektoriją. Dėl šios savybės, vertinant pagal daugybę atsiliepimų, buvo pateiktas monotoniškas skirtingų atstumų tikslas.

Apie trūkumus

Nepaisant neabejotinų nuopelnų, PSM turi tam tikrų trūkumų. Kadangi šis modelis naudoja šaudmenis su mažo kalibro kulka, pistoletas turi silpną stabdymo galią. Be to, saugumo pajėgos yra pripratusios prie matmenų ir galingų ginklų. Dėl šios priežasties JAV policijos pareigūnai, ginkluoti PSM eksporto modeliais, turėjo daug skundų dėl galios.

Image

Naudodamas ginklą, teisėsaugos pareigūnas galėtų priversti nusikalstamą ir mirtinai sužeistą liemenę. Tačiau dėl nepakankamo smailaus kulka sustabdymo, užpuolikas, net ir kelis rimtus sužalojimus, galėjo pabėgti arba pasipriešinti aktyviam pasipriešinimui.

Apie taktines ir technines charakteristikas

Šie smulkiojo pistoletui būdingi šie rodikliai:

 • PSM reiškia savaiminio įkrovimo pistoletų tipą.
 • Šautuvas sveria 460 g.
 • Bendras ilgis yra 15, 5 cm, šautuvas - 8, 46 cm.
 • Šautuvas yra 11, 7 cm aukščio ir 1, 8 cm pločio.
 • Kalibras PSM 5, 45 mm.
 • Vamzdyje yra šeši grioveliai.
 • Ginklo funkcijos dėl laisvo užrakto.
 • Išleistas kulka per sekundę įveikia 315 m atstumą.
 • Kovos tikslinės ribos rodiklis neviršija 25 m.
 • PSM su nuolatiniu atviru matymu.
 • 5, 45 x 18 mm kasetės yra talpyklose, kurių talpa skirta 8 šaudmenims.

Mūsų dienos

Po Sovietų Sąjungos žlugimo Rusijos gynybos pramonei prasidėjo sunkūs laikai. Dėl sunkios ekonominės padėties, kad liktų išlikę, šaulių modeliai, kurie anksčiau buvo sukurti jų kariuomenei ir draugiškų valstybių armijoms, Rusijos ginkluotojai turėjo būti nukreipti į Vakarų rinkos standartus. Todėl populiarūs sovietiniai modeliai buvo intensyviai rafinuoti ir eksportuojami į JAV ir Europos šalis. Modernizavimas palietė ir PSM. Dėl to, kad pistoletų šaudmenys 5, 45 x 18 mm buvo populiarūs tik TSRS, jis turėjo būti pakeistas mažo kalibro 6, 35 mm dydžio „Browning“ kasete. Jie buvo aprūpinti kitais šautuvais, skirtiems civiliniams vartotojams. Su naujais šaudmenimis PSM iškart įvertino šaunamųjų ginklų mėgėjus. Pirkite daugiausia savigynai. Nepaisant to, ekspertų teigimu, Amerikos policijos smulkių pistoletų savininkai yra įtartini. Taip yra dėl to, kad nusikaltėliai labai vertina pistoleto kompaktiškumą ir jo reikšmingą naikinamąją galią.

Apie dujų modelį 6P37

Rusijoje, remiantis 1993 m. Kova su PSM, buvo sukurta jos dujų modifikacija. Techniniai ginklų dokumentai yra išvardyti kaip 6P37 ir yra skirti civiliniams vartotojams. Nepaisant to, kad šis šautuvas buvo sukurtas tapti veiksminga savigynos priemone, nusikaltėliai dažnai naudojasi nusikaltėliais dėl atakų.

Apie „traumą“

Kovos mažo dydžio pistoletas buvo pagrindas kuriant kitą civilinį šautuvų modelį. Šaudomos trauminės PSM „Kolchuga“ 9 mm guminės kulkos RA. Padidėjus kalibrams, Rusijos ginkluotojai buvo priversti patys pakeisti ginklą. Dėl šios priežasties konstruktyviai civilinė PSM buvo šiek tiek pakeista: tiekėjas buvo storesnis ir imtuvas modernizuotas. Išoriškai „trauma“ nebuvo labai skiriasi nuo kovos su kova, ginkluotojai turėjo galimybę sumažinti parduotuvėje esančių kasečių skaičių. Civiliniame modelyje turėtojas turi ne 8, bet 6 turus. Sprendžiant iš daugelio vartotojų atsiliepimų, abu šautuvų vienetai yra tokie panašūs, kad juos galima išskirti tik žiūrint į šaudmenų skaičių savininke.

Įdomios straipsniai

Governatore della regione di Pskov 2009-2017: successi, scandali, biografia

Costume nazionale dell'Azerbaijan: descrizione

Qual è la principale moschea di Mosca? Posizione di altre organizzazioni musulmane

Da cosa muoiono i picchi e cosa no