Mediálne hodnotenie: spravodajské agentúry, rozhlasové stanice, televízne kanály a noviny

Anonim

Jedným z dôležitých ukazovateľov úspechu časopisu, novín, rozhlasovej stanice alebo internetového portálu je citácia. Hodnota sa vypočíta ako počet uverejnených odkazov na materiál konkrétneho vydavateľa alebo televízneho kanálu na zdroje tretích strán (na sociálnych sieťach, blogoch, fórach, spravodajských a tematických stránkach) vydelený počtom dní v mesiaci a zaokrúhlenými na stovky.

Hodnotenie spravodajských agentúr

Najlepšia informačná služba, ktorá slúži médiám, je TASS, RIA Novosti a Interfax sa riadia slávnou telegrafickou agentúrou Sovietskeho zväzu. Štvrtou a piatou pozíciou je Ramblerova spravodajská služba a Rosbaltova informačná a analytická agentúra. Mediálne hodnotenie tejto kategórie od septembra 2016 sa už šesť mesiacov nezmenilo.

Image

V marci 2016 stratila tlačová agentúra Rosbalt svoju pozíciu voči PRIME, ktorá ju dovtedy udržiavala na piatom alebo štvrtom mieste. Na nejakú dobu sa podarilo získať oporu v piatich najlepších lídrov agentúry Russia Today, ale triumf trval len pár mesiacov.

Vytlačiť hodnotenie médií

Očakáva sa, že hodnotenie masmédií (periodických novín a časopisov) bude viesť Kommersant a Forbes. Publikácie majú silnú pozíciu a vôbec sa neznížia na najnižšiu úroveň ratingu. Aspoň v blízkej budúcnosti to rozhodne nestojí za to.

Image

Päť najlepších periodík zahŕňa aj Vedomosti a Izvestia, ktorých ratingy klesajú a stabilné sú Rossiyskaya Gazeta a Novaya Gazeta. Medzi časopismi je ruské mediálne hodnotenie zdôraznené v prvých riadkoch The New Times, posilňujúc svoju pozíciu, Star Hit, GQ Russia a notoricky známe mužské vydanie Maxim.

Najlepšie noviny majú malú medzeru v citačnom indexe medzi sebou, zatiaľ čo medzi časopismi Forbes je to takmer 600 bodov dopredu. Mediálne rebríčky medzi tlačovými médiami sú viac vystavené fluktuáciám ako zoznamy najlepších spravodajských agentúr alebo internetových portálov.

Hodnotenie internetových médií

Vedúce pozície sú tradične obsadené Rbc.ru, Lenta.ru a Life.ru. Z času na čas sa Gazeta.ru ponáhľa do prvých troch, ale po dlhý čas portál nezostane v top riadkoch ratingu. Tiež v prvej päťke je Petrohrad Fontanka.ru.

Hodnotenie rozhlasových staníc a televíznych kanálov

V septembri 2016, Ekho Moskvy a Moskva hovorí, sú uznané rozhlasové stanice samotné citované. Rádio Liberty obsadilo tretie miesto, keď v auguste obsadilo Vesti FM čestné tretie miesto a predtým ruskú spravodajskú službu. Mediálne hodnotenie medzi rozhlasovými stanicami je vo všeobecnosti stabilné, ale prebiehajúci boj už tretí rok trvá už šesť mesiacov. V tom čase ruská spravodajská služba stabilne obsadila vedúcu pozíciu, zatiaľ čo dnešní lídri bojovali o bronz.

Image

Čo sa týka televíznych kanálov, boj sa odohral vážne. Mediálny rating sa mení so závideniahodnou frekvenciou, a len Rusko 24 TV kanál, ktorý stále drží prvú líniu, dokáže zostať medzi lídrami viac menej stabilne. V tomto okamihu "striebro" a "bronz" patria k prvému kanálu a RT.

Zaujímavé články

Tirdzniecības zivis - rozā laša. Kā atšķirt sievieti no vīrieša

Cape Marrocki: tūrisma informācija, atrašanās vieta, ģeogrāfiskās iezīmes

Bērnu pilsētas profesiju "Kidspace" (Kazaņa) apraksts. "Kidspace": cenas, apmeklētāju atsauksmes

Einšteinas muzejs (Volgograda) interesēs gan bērnus, gan pieaugušos