Daria Aslamova. Biyografi, yaratıcı başarılar

Anonim

İlk Rus kadını bir savaş muhabiri. Kariyerinin en başından beri, genç yazar neredeyse anında birçok rakip kazandı ve daha az sayıda taraftar kazandı.

Daria Aslamova. biyografi

Daria, 8 Eylül 1969'da Habarovsk şehrinde doğdu. Mikhail Feofanovich Aslamov (baba) - Ünlü Habarovsk şairi. Habarovsk'taki Rusya Yazarlar Birliği'nin yönetim kurulu başkanıdır. Darya’nın çocukluk yılları hakkında çok az şey biliniyor.

Image

Moskova Devlet Üniversitesi Gazetecilik Fakültesinden mezun olduktan sonra M.Yu. Lomonosova Daria Aslamova, başta Abhazya, Çeçenya, Kamboçya, Dağlık Karabağ, Yugoslavya, Osetya, Tacikistan, Ruanda, Mali’nin sıcak noktalarında Komsomolskaya Pravda’nın baş muhabiriydi. Esaret altında olduktan sonra, bu olaya birkaç etkinlik ayırdı. En sevdiği konu savaş.

Gazetecinin özellikleri

Daria Aslamova - Moskova'yı fethetmek için gelen hırslı bir il kızı. Genç bayanın silahı onun yeteneği, hafif bir tüy ve neşeli bir eğilimdi. Bütün bunlar, ünlü olduğu için çalışmalarındaki çalışmalarında ona yardımcı oldu. Gazeteci, onu eleştiren halka sunmadı. Ancak, başkent Aslamova Darya tarafından fethedildi.

Yaratıcılıktaki başarılar, istismarlar

Daria Aslamova, "Gümüş Ayakkabısı" nı "Görevsiz Yıldızlar" olarak haketti.

1999'da AIDS-bilgi gazetesi için özel bir muhabirdi.

Image

Daria Aslamova, 2003 yılında Saddam Hüseyin ile konuşan tek muhabir olan askeri bir gazetecidir.

2011'de bir iş gezisi sırasında Mısır'da 4 kez tutuklandı.

Aynı yılın ilkbaharında Thierry Maysan ile konuştu. ABD’nin Mısır’da Gürcistan ve Ukrayna senaryosuna göre devrimi sürdüğünü iddia etti.

2012 yazında, Suriye sınırlarını çevreleyen Türkiye bölgelerine yapılan bir yolculukta, cesur bir gazeteci, isyancı güçlerin Suriye Devlet Başkanı Esad'la savaşmak için mücadele ettiği ve ayaklanmanın bazı liderleriyle röportaj yapabilen Suriyeli mülteci kampına yol açtı.

Ayrıca tutsak olduğu süre boyunca raporları vardı.

Image

Cesur ve çaresiz Daria Aslamova çok ünlüdür. Savaş alanlarındaki ışıltılı izleyici mermiler arasındaki kırılgan figürünün fotoğrafları yabancı fotoğrafçılar ve gazeteciler arasında çok popüler. Böyle bir fotoğraf çekimi yapma fırsatı için para ödemeye hazırlar.

Daria Aslamova ile ünlü nedir? “Kızlar beşik notları”

"Notlar berbat kızlar" ulusal basının tarihinde yeni bir alışılmadık sayfa açtı. Burada iki tür parodik olarak birbiriyle iç içe geçiyor: siyasi portre türü ile macera romanı türü. Bu çalışmada tasvir edilen ünlü rakamlar: N. Travkin, R. Khasbulatov, A. Abdulov ve diğerleri. ve diğ.

Darya A.'nın bir sanatçı olarak rafine tadı ve bir "tatsız kız" olarak kişisel deneyimi, unutulmaz işlerini yaptı. Bu çalışmada, açıkça ve neşeyle erkeklerin mizacı ve çok sayıda tanınmış saygınlığın erdemlerinden bahsetti ve aynı zamanda bir zamanlar çok iyi tanıdığı BDT'ye saygı duyuyordu. Okuma kitabı, gazeteciyi umutsuzlukla suçlamaya başladı, ancak aynı zamanda eserin detaylarını zevkle ve zevkle çıkardı.

Aslamova D., çok geniş bir politikacılar çemberi, popüler insanlar olarak bilinmektedir.

Daria'nin savaş ve kendin hakkında görüşü

Daria Aslamova, savaş ve seks temaları hakkında kendine iyi bir isim yaptı. İlk ordu raporunda ülkede çok fazla gürültü yapıldı (daha sonra demir perde henüz çöktü, bu yüzden seks henüz konuşulmadı).

Kendisi, Karabağ skandalından birkaç kez önce sıcak noktalara gittiğinde, bütün bunların “eğlenceli” ve cesur bir kız gazetecinin oyunu olduğunu düşünüyordu. Aynı zamanda, kendisini iyi bir sonun yakında çıkacağı veya aşırı durumlarda korkunç bir şey olmayacağı bir filmde oynayan bir oyuncu olarak hissetti. Sadece ev içi zorluklardan, rahatsızlıktan korkuyordu. Esaret altında tutulan dönemlerde erkeklere eşlik ettik, ipler, elbiseler.

Image

Ama genel olarak, savaşta o kadar da kötü değildi, çünkü orada gerçek bir bayan gibi hissediyordu. Ne de olsa orada savaşan insanlar için bu egzotik bir şey.

Kendisine korkunç bir korkak olduğunu söylüyor. Bu durumda, onun için savaş bir ilaç gibidir. Savaşta gerçekleşen her şeyin (yaşayan ve yaşayan olmayanlar arasında) cinsel duygulara yakın olduğuna inanıyor.

aile

Daria'yi evde bulmak neredeyse imkansız. İş gezilerine sürekli seyahat ediyor: şimdi Abhazya'da, şimdi Dağlık Karabağ'da, Yugoslavya'da ve başka yerlerde. O bir kadın, aynı zamanda iyi bir askeri gazeteci.

Bu şaşırtıcı derecede kırılgan fakat cesur kadının bir ailesi var: kocası ve kızı. Sophia’nın kızının annesi annesi Zhanna Agalakova (televizyon muhabiri ve sunucusu).

Daria Aslamova hakkında ne söylüyor ve yazıyorlar?

Meslektaşları ve yakın insanlar onu oldukça neşeli ve kolay biri olarak görür. Daria zor durumlarda uyuşmazlığını kaybetmez ve aynı zamanda bilinçli ve akıllı davranır. Başarılı çalışması bunu kanıtlıyor.

1999'da Daria Aslamova seçimlerde aktif rol aldı. Ünlü bir yazar olan Bykov Dmitry, daha sonra Moskova'da Komsomolka'da, bu gazetecinin “eteğin içinde Okhlobystina” olduğunu yazdı. Ancak Daria'nin çok etkileyici bir şekilde yazması ve savunuculuğunun tutarlı olması bakımından aralarında bir fark var. Daria, bir gazeteci olarak, amacına kasıtlı olarak ulaşır - onu okumak hem keyifli hem de eğlencelidir.

D. Bykov'a göre iyi bir başlangıç ​​yaptı. Askeri bir gazeteci olarak harika biri ve ilginç yazılar yazıyor. Böyle fırtınalı bir başlangıçtan sonra (gazetecilikte başarı, evlilik, bir kızın doğumu), daha etkileyici olmaya karar verdi. Bu konuda siyasete girdi, “Birlik” bloğuna girdi. Yazar, Shoigu’nun neye yol açabileceğini, onun sayesinde hangi üne kavuşabileceğini hemen anladı. Şimdi D. Aslamova tek üye bir bölgede statü kazanmaya çalışıyor. Bunlar ünlü yazarın gazeteci hakkındaki argümanları.

kaynakça

1994'te, çok fazla gürültü yazdı, "Notlar beş para etmez kız". Ve 1995 yılında, çalışmanın ikinci kısmı. 1999'da, Ortalama Kızlar'ın Maceraları serbest bırakıldı. 2001'deki aynı seriden - “Mean Girls. Macera devam ediyor.

2002 yılında, D. Aslamova'nın iki eseri yayınlandı: “Çılgın Bir Gazetecinin Notları” ve “Tatlı Yaşam”. 2005 yılında "Savaşta olduğu gibi" kitabı yazılmıştır.

Ortalama Kızlar Notlarında, yaşam kuralları vardır.

Image

Kayıp (Lejyonerler anlamına gelir) biraz ölümcüldür. “Şiddet” denilen sınırı geçtikten sonra yasalarını çıkardılar. Yaşamları sıralı kazalar zinciridir. Ve neden onlar ölümcül? Çünkü Kader onları birçok kez korudu ve beslemeye devam ediyor.

İşte onların kuralları:

1. Akmaya devam edin, dirençli değil - hala bir yerlerde yapın.

2. Yalan dinlemek istemiyorsanız, geçmiş hakkında yoldaşlara asla soru sormayın.

3. Size sorulana kadar yardım elinizi uzatmayın, aksi takdirde her şeyden suçlu olursunuz.

4. Yaşam sadece onu öldürdüğünüzde anlaşılır.

5. Ölüm bile “yaşam dolu” kavramına dahil edilir.

Ilginç makaleler

Οι εξαιρετικές προσωπικότητες της εποχής μας. Εξαιρετικές προσωπικότητες της Ρωσίας

Καλίνινγκραντ, Πάρκο "Νεολαία": αξιοθέατα

Ποια πουλιά ζουν στην πόλη; Φωτογραφία και περιγραφή

Μουσείο Καλών Τεχνών Tula: διεύθυνση, συλλογή του μουσείου