הרנג שחף: תיאור, הרבייה עובדות מעניינות

Anonim

שחף הרינג נחשב לאחד הנציגים הרבים ביותר וזיהוי של squadriin סקווש. טווח בית הגידול שלו רחב כל כך עד שרוב הצופרים משוכנעים בקיומה של לא אחת, אלא כמה מינים קרובים זה לזה.

Image

אזור הפצה

השחף הוא כסוף לאזורי קר. הוא מתגורר בחצי הכדור הצפוני. במהלך חודשי החורף, עופות אלה עוברים לפלורידה, לדרום סין, ליפן ולחוף המפרץ. עבור קינון, הם בחרו את בריטניה, סקנדינביה ואיסלנד. הם נראים גם באיים של האוקיינוס ​​הארקטי, בקנדה, באלסקה ובחופים המזרחיים של ארצות הברית.

מאז שחף הרינג תלויה מאוד על מזון ימיים, הוא מתיישב באזורים החוף. היא גרה בהרים, צוקים, סלעים ולפעמים באדמת ביצות. ציפור זו מותאמת לחלוטין לדו-קיום עם אנשים, ולכן, לעתים קרובות היא מתיישבת על גגות הבתים.

Image

תיאור קצר

שחף הכסף הוא ציפור גדולה. המסה של אדם מבוגר יכולה להגיע לקילוגרם וחצי. אורך הגוף הממוצע הוא על 55-65 ס"מ. ראש הציפור, צווארה ופלג גופה מכוסים בנוצות לבנות. הכנפיים והגב בצבע אפור בהיר. על ראשו של השחף יש צד דחוס ומקורה מעוקל בקצה. הוא עצמו צהוב, אבל מתחת אליו הוא נראה בבירור נקודה אדומה.

סביב העיניים, קשתית העין בצבע אפור, יש טבעות צרות של עור צהוב. מעניין, שחף כסף רווח נוצות קלות רק בשנה הרביעית של החיים. עד לנקודה זו, לצמיחה הצעירה יש צבע גווני, שבו גוונים חומים ואפורים שולטים. נוצות מתחילות להאיר אחרי שהציפור מגיעה לגיל שנתיים. ראש ועין של אנשים צעירים בצבע חום.

Image

דפוסי גידול ואריכות ימים

בטבע, שחף הרינג האירופי חי בממוצע 50 שנה. זה נחשב ציפור מאורגנת מאוד. היחסים המורכבים בין נציגים מסוג זה מבוססים על היררכיה מוזרה. העמדה הדומיננטית נתפסת אצל גברים. המין החלש שולט רק בעניינים הנוגעים לבחירת מקום לסידור הקן העתידי.

ציפורים אלה הן מונוגמיות. אלא במקרים נדירים, הם יוצרים כמה פעמים ולכל החיים. אנשים שהגיעו לגיל חמש נחשבים לבוגרים מבחינה מינית. הם מתחילים לטוס לאתר הקינון באפריל-מאי, מיד לאחר שהמים נקיים מהקרח.

עבור תקופת הקינון, ציפורים אלה ליצור מושבות שלמים. הרינג שחף (larus argentatus) מסדר נוצות או צמר קנים על צוקים, חופי סלעי בסבך צמחי צפופה. גברים ונשים כאחד לקחת חלק בבנייה. במקביל, הם משתמשים דשא, ענפי עצים, אזוב ואצות יבשות כחומר הבניין. המרחק בין הקנים הסמוכים הוא כחמישה מטרים.

ככלל, הנקבה מטילה 2-4 ביצים בצבע חום-ירקרק או בצבע זית עם כתמים כהים גדולים, שבהם שני ההורים משתתפים באינקובציה. יתר על כן, במהלך השינוי של השותפים היושבים בקן, הציפורים בזהירות רבה בזהירות להפוך את הביצים.

בסוף תקופת הדגירה של ארבעה שבועות, אפרוחים נולדים. הגופים הקטנים שלהם מכוסים אפור למטה עם כתמים כהים ניכרים לעין. לאחר יומיים, הילדים יכולים כבר לעמוד על הרגליים שלהם. אחרי עוד יומיים, הם מתחילים לעזוב את הקן ההורי, לא נעים במרחקים גדולים. במקרה של איום, אפרוחים להתחבא, להיות כמעט בלתי ניתן להבדיל מן הרקע שמסביב. הם מתחילים לטוס מוקדם יותר מאשר הם הופכים אחד וחצי חודשים. הורים להאכיל את צאצאיהם, להאכיל אותו. הבסיס לתזונה של גידול ילדים הוא דגים.

Image

מה אוכלים הציפורים האלה?

יש לציין כי שחף הרינג הוא אוכלי. לעתים קרובות היא נראית ליד ספינות במזבלות. לפעמים היא אפילו גונבת ביצים וגורי ציפורים אחרות.

נציגים של מין זה לתפוס זחלים, חרקים, לטאות ומכרסמים קטנים. הם יכולים גם לאכול פירות יער, פירות, אגוזים, פקעות ודגנים. אל תהססו לבחור טרף מקרובי משפחה קטנים וחלשים יותר. הם גם לתפוס תולעים הים, סרטנים ודגים.

Image

תכונות דו-קיום עם האדם

מיד, אנו מציינים כי שחף כסף לא רגילים לעמוד על הטקס עם אנשים. ציפור זו מאכלסת באופן פעיל משכנות מודרניות ועושה קנים על גגות בניינים רבי קומות. לעתים קרובות היא תוקפת את מי שמנסה לפגוע בצאצאיהם. יש גם מקרים רבים שבהם ציפורים חצופות, ממש ברחוב, לקחו מזון מידי העוברים ושבים.

עם זאת, בשני העשורים האחרונים יש נטייה לצמצם את מספר הנציגים של מין זה. באירופה, אוכלוסיות שחפים ירדו כמעט בחצי. מדענים מייחסים זאת להשפעת גורמים סביבתיים ולדלדול מלאי הדגים באזורי החוף.

Image

פעילות, התנהגות חברתית ווקאליזציה

למרות זאת, שחפים הרינג הם יומית, במצבים מסוימים הם פעילים מסביב לשעון. הדבר נכון במיוחד עבור ציפורים המאכלסות קווי רוחב גבוהים במהלך יום הקוטב.

נציגים מסוג זה מסוגלים לייצר מגוון רחב של צלילים אופייניים. הם יכולים לייבב, להכות, יללה ואפילו מיאו. עם זאת, לעתים קרובות ביותר מהם אפשר לשמוע צעקות צועקות.

שחפים - ציפורים קולוניאליות. בקהילות שלהם יש יותר ממאה זוגות. לפעמים יש מושבות קטנות או מעורבות. לכל זוג יש אזור משומר היטב. אם אחד מהם מותקף על ידי אויב חיצוני, אז המושבה כולה מתאחדת כדי להגן על קרוביה. עם זאת, בימי שלום, זוגות שכנים עשויים להתנגש אחד עם השני ואף לתקוף אחד את השני.

היחסים בתוך הזוג לא קל. במיוחד בעונת ההזדווגות. בשלב זה, הזכר מבצע את ההזנה הפולחנית של בן זוגו. והנקבה יושבת ליד הקן ומתחילה לצווח קצת, מבקשת אוכל מן הזכר. לאחר הנחת ביצים, יש שכיחות הדרגתית של התנהגות הזדווגות מוזרה, ועד מהרה היא נעלמת לגמרי.

עובדות מעניינות

שחף הכסף, או טריז הצפוני, שומרת על היררכיה קפדנית. המנהיג הוא תמיד הזכר, והוא זה שעושה את הבחירה עבור הנקבה, השולטת בכל מה שקשור לבניית הקן. כמעט כל נציגי המשפחה הזאת לא אוהבים לקבל מזון על ידי העבודה שלהם, מעדיפים לקחת את זה מאחרים.

מאמרים מעניינים

Jamal Crawford: sportovní kariéra a úspěchy

Oblast Sýrie - nejstarší asyrský stát

Projekt "Venuše" Jacques Fresco. "Nebe nebo Oblivion." Kritika projektu "Venuše" a recenze

Propracovaný styl Tiffany v moderním životě