Kulaklarınızı nasıl hareket ettirirsiniz ve neden faydalıdır?

Anonim

Bir insanın sahip olamadığı eşsiz yetenekler! Birisi herkesten daha hızlı koşar, biri ark çevirebilir ve birinin kulağını hareket ettirme kabiliyeti vardır! Taraftan saçma görünebilir, bazıları arkadaşlarını çok eğlendirir. Ama aslında kulaklarını hareket ettirmek faydalıdır. Bunu bilmiyor muydun? Öyleyse bu yeteneğin neden faydalı olduğunu görelim.

Kaç kişi kulaklarını hareket ettirebilir?

Dünyada kendi kulaklarını hareket ettirebilecek birçok insan yok. Kaslar daha hareketliyken bu çocuklar için kolayca mümkündür. Kulakları hareket ettirme kabiliyeti geliştirilebilir ve bir yetişkin, sadece kimin ihtiyacı var? Gerekli çıkıyor! İnsanların sadece yüz kaslarını geliştirmek için değil, aynı zamanda kulaklarını nasıl hareket ettireceklerini öğrenmek için yüz inşasıyla uğraşan özel kulüpler bile var.

Kulağımızı kadınlardan iki kat daha fazla hareket ettirebilecek erkeklerin iki katı olduğu ortaya çıktı. Bunun nedenleri henüz net değil, ancak cevabın antik dünyada olduğu yönünde öneriler var!

Image

Bir adam neden kulaklarını oynatır?

Modern zamanlarda sağlıklı cilt ve kaslar için sadece eğlence veya egzersizdir. Eski zamanlarda işler farklıydı. Tüm insanlığın hayatı, kulak kepçelerini kontrol etme yeteneğine bağlıydı.

Doğal olarak keskin pençelerle veya güçlü dişlerle donatılmamışız. Atalarımız, kulüpleri ve mızrakları icat edinceye kadar, kesinlikle çaresiz yaratıklardı, aşağı yukarı büyük bir canavar tarafından yenilebilirdi. Ama o zaman insan vücudu şimdi olduğundan daha gelişmiş. Bugün güvenle TV izleyebiliriz, çay içeriz ve gece sessizliğindeki antik insanlar kulaklarını farklı yönlere çevirmek zorunda kalıyorlardı, başka bir aç kılıç dişli kaplanın menü listesinde yer almamak için.

Zamanla, kadınlar bu yeteneğe daha az ihtiyaç duymaya başladı, çünkü silahların ortaya çıkmasıyla daha mağaradaydılar ve erkekler de avlanıyordu. Erkekler böyle bir armağanı daha uzun süre kullandılar, çünkü dinlerken avı daha hızlı hesaplamak mümkündü.

Image

Neden şimdi insan kulaklarını oynatmıyor?

Bu özellik evrim sırasında insan tarafından kaybedilmiştir. Bu tür bir hareket kabiliyeti, bu tür bir karıştırma işleminden sorumlu olan kasların gelişmemesi nedeniyle, sonunda hiç kuşkulanılmayan insanlar için daha az ve daha kullanışlı hale geldi.

Hayvanlarda, bu yetenek sürekli kullanıldıkları için eski zamanlardan beri kaybedilmez. Hışırtı yakalamak için kediler: peki ya bir fare? Köpekler izini sürmek ve düşmanı duymak, korunmak için yaban hayvanları ve eskiden olduğu gibi avlanmak için.

Image

Kulakları nasıl hareket ettireceğini öğrenmek mümkün mü?

Tabii ki, kulakların kendileri hareket ettirilemez, çünkü kulak kepçesi, kendi isteğimize göre bükülemeyen hareketsiz kıkırdaktır. Ancak kulakları kaldıracak ve indirecek olan kasları hareket ettirmek mümkündür.

Kulakların etrafındaki kaslar, bir tarafta kafatasındaki kafa derisinin dokularına, diğer tarafta ise kulaklara tutturulmuştur. Eğer gerçekten bu kasları germeye çalışırsanız, kulaklar hareket etmeye başlar. Onları geliştirmek oldukça mümkündür, çünkü yüz ifadelerimizden sorumlu olan aynı sinir uçlarına maruz kalırlar.

İlk önce kasları zorlamaya zorlayan çok az insan var. Becerileri öğrenmek ve kasları geliştirmek zaman ve sabır ister.

Kasların tamamen hakim olması gerektiğinden, sadece bir kulakla veya sırayla hareket edebilen daha az insan var.

Kulaklarınızı oynatmanın neden faydalı olduğunu düşünelim!

Image

Kulak karıştırmak neden yardımcı olur?

Kuşkusuz, tüm kadınlar ve birçok erkek, bilinen yöntemlerle, gençliği uzatmaya ve güzelliği yaşlılığa karşı korumaya çalışmaktadır. Plastik ameliyatlara başvuruyorlar, modaya uygun yaşlanma karşıtı prosedürlere çok para veriyorlar, sadece bir alıştırmayı öğrenerek maliyet ve operasyonlardan kaçınmanın mümkün olduğunu bilmeden. Kulakları nasıl hareket ettireceğini öğrenmek için yeterli.

Tabi yandan, bu alıştırma, bunu yapmayı öğrenirken, çok eğlenceli. Adam, muz aldığı bir maymuna benziyor. Fakat daha sonra, tekniğe tamamen hakim olduğunuzda, bu alıştırmayı işte bile gerçekleştirebilirsiniz, az kişi ne yaptığınızı fark edecek.

Kulakları hareket ettirirken, üç ana kasın tümü tutulur. Düzenli gerginliği, yüz konturunu eski haline getirmenize, derin kırışıklıkları etkili bir şekilde pürüzsüzleştirmenize ve yalnızca ana hatlarını çıkarmanıza, gevşemiş olan yüzün ve boynun cildini sıkmanıza olanak sağlar.

Artık prosedürün faydası hakkında bilgi edindiğinize göre, kulaklarını hareket ettiren bir başkasını gördüğünüzde, neden yaptığını merak etmeyeceksiniz.

Image

Kulakları hareket ettirmeyi öğrenmek için talimatlar

Birçok insan nasıl yapılacağını öğrenmek ister, ama herkes yüzlerini geliştirmeye hazır değil, kulaklarını nasıl hareket ettireceklerini öğrenecekler. Bu tür insanlar için evde eğitim alabilmeniz için ayrıntılı talimatlar hazırladık. Sadece dört egzersiz var:

  1. Eğitimin başında, asistanlarınız parmaklarınızdır, çünkü herkes ilk kez sonuç alamaz. Aynanın önünde durun ya da oturun, böylece nasıl başa çıktığınızı görebilirsiniz. Rahat olacak parmaklar, tragustaki kulak boşluğunu kavrar. Işık hareketleri kulakları başın arkasına çekmeye başlar. Parmaklarınızın kulağınızın etrafındaki kaslarla, gözlerinizle birlikte olmasına yardım edin, ancak kulaklarınızın daha fazla çalışması için odaklanmaya çalışın. Egzersizi 30 kez tekrarlayın, diğerine geçin.
  2. İkinci kası bulmak için parmaklarınızı kulağın arkasına getirin. Orada hafif bir nabız hissedeceksiniz. Parmaklarınızı bu yerde bırakın, cildi hafifçe sıkın ve kulaklarınızı oynatmaya çalışın. Egzersizi 30 kez de tekrarlayın.
  3. İşaret parmaklarınızı kulağınızın üzerine yerleştirin, orta parmaklarınızı tapınağınıza getirin. Böylece ihtiyacın olan üçüncü kası çevreliyorsun. Parmaklarınızı iki yönde hareket ettirerek, kulaklarınızı hareket ettirmeye çalışın. Prosedür yaklaşık on dakika harcanmaya değer. Böylece sadece kasları ezmekle kalmaz, aynı zamanda rahatlatıcı bir masaj yaptırabilirsiniz. İşten sonra rahatlamaya, baş ağrısını azaltmaya veya tamamen gidermeye yardımcı olur.
  4. Bu egzersiz, kulaklarınızın en azından biraz dinlemeye başladığı an için tasarlanmıştır. Egzersizler için gözlüğe ihtiyacınız var. Onları burnun en ucuna koyun, kollarını kulakların arkasına sabitleyin. Şimdi, elleriniz olmadan, gözlükleri burunuza yaklaştırmaya çalışın. Bu durumda kulaklar - asistan.

İlk kez dördüncü alıştırma ile baş edemediyseniz, umutsuzluğa kapılmayın, daha fazla eğitim alın!

Image

Eğitim ne kadar sürüyor?

Kulaklarını nasıl hareket ettirirsin, şimdi biliyorsun, ama birçoğu soracak: eğitim ne kadar sürecek? Bunların hepsi tamamen kişisel. Bu kaslara, arzuya ve harcanan zamana bağlıdır. Bir gün içinde veya daha az meşgul olan insanlar, başarıya ulaşmadan önce bir yıl geçirebilirler.

Kulaklarını nasıl hareket ettireceklerini daha çabuk anlayan insanlar var, antrenmanları sadece bir hafta sürüyor.

İlk seanstan sonra kasların nasıl çalışacağını anlayanlar var.

Bu nedenle tembel olmayın. Bu en basit iş, sadece yeteneklerine inanman gerekiyor!

Ilginç makaleler

Slavná věznice pevnosti Petra a Pavla

Přírodní rezervace Krymská: hranice, recenze výletů

Mongolské šachy: jméno postav a fotografií

Rybí okoun (capelin): popis, lokalita, ekonomická hodnota