Evde bir homunculus nasıl yapılır? Mümkün mü değil mi?

Anonim

Son zamanlarda, Runet kullanıcıları aktif olarak evde yumurtadan nasıl gerçek bir homunculus yapılacağı konusunu tartışıyorlar. Barındırma "YouTube" hakkındaki sayısız videonun yazarı bu sırrı bildiklerini iddia ediyor. Kanıt olarak küçük embriyolar üretirler. Bilimsel bilgiyi kullanarak bunun doğru olup olmadığını öğrenmeye çalışalım.

Evde bir homunculus nasıl yapılır?

Bu terim XVI. Yüzyılda ortaya çıktı. O zaman Paracelsus (ünlü kimyager) bir homunculus yaratmanın bir yolunu önerdi. Bunun için, erkek sperm bir şişeye yerleştirildi ve mıknatıslanma, at gübresi ve diğer prosedürler kullanılarak, Latince adı homunculus altında bir yaratık elde edildi.

17. ve 18. yüzyıllarda, birçok kişi, homunculusun spermin içinde olduğuna inanıyordu ve kadın rahmine girmeye başladı. Sonuç insan vücudundan başka bir şey değil. Fakat bu teori Rus fizyolog ve anatomist Frederick Wolf tarafından ortaya çıktı. Akademik bilim adına, simya yavrusu yaratmanın imkansız olduğunu ilan etti.

Şimdi 21. yüzyıl ve viral videoların yazarlarının sözlerini çürütmek için, temel fizyoloji ve biyoloji bilgisini kullanmak yeterli. Ve evde nasıl bir homunculus yapılacağı sorusunun cevabı anında bulunacaktır. Laboratuvar deneyi yapmanıza bile gerek yok.

Image

Bir yumurtadan bir homunculus nasıl yapılır?

Bu, web'deki popüler fotoğraf ve videolarda birçok deneysel simyacının hikayesidir. Kendi tohumlarıyla sıradan bir tavuk yumurtasını döllenir. Kuluçka süresi sona erdiğinde, bir homunculus ile doğarlar. Ne diyebilirim peki? Sadece seçim harikası!

Herhangi bir okul biyoloji ders kitabında şöyle yazılmıştır: "Farklı sınıflara ait hayvanları geçmek imkansızdır." Bu durumda, melezler ya ölür ya da verimsiz yavrular verir. Bunun temel nedeni genomlardaki büyük farktır. Dolayısıyla, homo sapiens ve tavuğun hibridizasyonu imkansızdır, çünkü bilim adamları şempanzelerin ve insanların yapay olarak geçimlerinin bile gerçekçi olmadığını düşünüyorlar. Peki, daha derin kazalım.

Image

gerçekler

Evcil tavukların hücre çekirdeğinde 78 kromozomun bulunduğu bilinmektedir. Fakat bir insanda bunlardan sadece 46'sı vardır Mutasyonlar nedeniyle bir yönde veya başka bir değişiklik olursa, bu ciddi hastalıklara yol açar (Down sendromu, otizm, vb.).

Gerçekte bir yumurtadan bir homunculus yaratma olasılığını çürüten bir başka gerçek, kodlanmış RNA ve proteinlerin yanı sıra, DNA molekülünün bölünmesi ve dizilimindeki farktır. Yumurta ve spermlerin yapısının prensipleri tamamen farklıdır.

Tüm kuşlar anlayışı sadece vücudun içinde gerçekleşir. Kesin olarak - yumurtlamadan hemen sonra hayvanın omurgasında. Dişi üreme hücresi hızlı bir şekilde döllenme yeteneğini kaybeder. Fakat eğer basit kelimelerle konuşursanız, yumurta çoktan döşendikten sonra, onu gübrelemek mümkün değildir. Şimdi, eğer erkek sperm tavuğu kanalına koyarsa - bu gerçeğe çok daha yakın. Ancak burada bile, yapay olarak hamster hücrelerinin ve evcil tavukların bir füzyonunu üretiyorsa, çoğu durumda, elde edilen melezlerin, onlardan tamamen kurtulana kadar bireysel türlerin kromozomlarını anında yayacağı güvenilir bir şekilde bilinmektedir.

Image

Doğru mu yanlış mı?

Şimdi, sorunun cevabını biliyorsunuz: “Evde nasıl bir homunculus yapılır?” Bunu büyütmek imkansızdır. Laboratuarda değil, evde veya başka hiçbir yerde. Darwin’in evrim teorisinin prensipleri ve ıslah yöntemlerinin temel bilgisi bunu kanıtlamaktadır.

Homunculus, saf insanları yanıltıcı ortak bir sahtedir. Ve şimdi bu yaratık çoktan popüler bir meme haline geldi. Videonun yazarları gerçekten evde nasıl bir homunculus yapılacağını ve onu büyütebildiklerini gerçekten bilseydi, kesinlikle Nobel Ödülü'nü alacaklardı.

Ilginç makaleler

Katy Perry bez make-upu: kontrola vši

Imran Khan je slibný herec z Bollywoodu

Vlastnosti a struktura filozofických znalostí (stručně) \ t

Ruský Kim Kardashian tvrdí, že nikdy nešla pod nůž plastického chirurga